Przejdź do artykułu
2022-08-09 | Głos z rynku

Dematic prezentuje raport o zrównoważonym rozwoju

Opublikowany niedawno drugi roczny raport dotyczący zrównoważonego rozwoju firmy Dematic odzwierciedla działania i osiągnięcia, które miały miejsce w roku kalendarzowym 2021. Raport ten wzmacnia zaangażowanie firmy Dematic w budowanie lepszego świata korporacyjnego poprzez włączenie zasad zrównoważonego rozwoju w życie ludzi, planety i produktów.

Cele zrównoważonego rozwoju Dematic koncentrują się na wspieraniu zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, ograniczaniu wpływu na środowisko naturalne oraz dostarczaniu klientom bezpiecznych, efektywnych i trwałych produktów. Te kluczowe wskaźniki efektywności (KPI) zostały ustalone przez Komitet Sterujący ds. Zrównoważonego Rozwoju Dematic, który powstał w 2017 roku i współpracuje z Komitetem Sterującym ds. Zrównoważonego Rozwoju (spółki macierzystej) KION Group. Przykładowe osiągnięcia w zakresie zrównoważonego rozwoju z 2021 roku obejmują:

  • Współpracę z 543 dostawcami o zróżnicowanej strukturze i pochodzeniu (np.: mikroprzedsiębiorstwa, firmy prowadzone przez osoby pochodzące z mniejszości społecznych, firmy prowadzone przez weteranów, firmy prowadzone przez kobiety, itp.), inwestując około 364,9 mln USD.
  • Zmniejszenie zużycia energii o ponad 17% rok do roku i o 20% od 2019 r.
  • Zdobycie certyfikatu ISO 14001 dla prawie 80% zakładów (certyfikacja w zakresie systemów zarządzania środowiskowego) z celem 100% do 2024 roku.
  • Zmniejszenie zużycia energii przez Dematic Multishuttle poprzez wprowadzenie obwodu rezerwowego, który włącza się podczas przestoju; to nowe rozwiązanie jest lżejsze i wysoce niezawodne, dzięki czemu ma mniejsze wymagania w zakresie konserwacji.

W ramach wspierania globalnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju cele przedstawione w niniejszym raporcie są zgodne z celami zrównoważonego rozwoju ONZ (SDGs), czyli stworzenia zrównoważonej przyszłości do 2030 roku. Dematic określił i skoncentrował się na siedmiu punktach SDG, na które może mieć największy wpływ w związku z prowadzoną działalnością.

– Holistyczne, przejrzyste podejście Dematic do zrównoważonego rozwoju skupia się wokół ludzi, planety i produktu – powiedział Hasan Dandashly, prezes Dematic i członek zarządu Grupy KION. – Z pasją i wytrwałością dążymy do tego, aby być pracodawcą z wyboru, ograniczać nasz wpływ na zmiany klimatyczne i zwiększać bezpieczeństwo naszych klientów.

W całej Europie kilka lokalizacji Dematic – Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy i Czechy – otrzymało od Ecovadis srebrną ocenę, podczas gdy jej niemiecka lokalizacja otrzymała złotą ocenę za rok 2021. Ecovadis jest prywatną firmą z siedzibą w Paryżu i największym na świecie dostawcą ocen zrównoważonego rozwoju biznesu, z globalną siecią ponad 90 000 ocenionych firm.

Wartości podstawowe Dematic – integracja, współpraca, odwaga i doskonałość – są wspólne dla Grupy KION i inspirują do podejmowania zrównoważonych działań. Dążąc do tego, aby być pracodawcą z wyboru, zmniejszając swój udział w zmianach klimatycznych i oferując wydajne i efektywne produkty, Dematic stara się w swojej działalności gospodarczej robić to, co najlepsze dla naszej planety.  

Aby dowiedzieć się więcej, pobierz pełny raport, wchodząc tutaj lub poprzez sustainabilityreport@dematic.com


Zobacz także

GXO dołączyło do listy Fortune 500
Przesyłki DPD można odebierać na stacjach Shell
Markat Plus wprowadza się do Panattoni Park Kraków III
Bomi Group połączy się z UPS Healthcare
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raport: Rynek magazynowo-przemysłowy w I poł. 2023 r.
Jak założyć i prowadzić biznes w niepewnych czasach?
Trendy zmieniające oblicze opieki zdrowotnej
Firmy częściej decydują się na zielone paliwa

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów