Przejdź do artykułu
2022-08-02 | Głos z rynku

LPP wprowadza na rynek spółkę LPP Logistics

Od sierpnia br. działalność operacyjną rozpoczyna LPP Logistics, spółka w portfolio Grupy LPP. Wyłonienie odrębnego podmiotu odpowiedzialnego za zarządzanie siecią zaopatrzenia i dystrybucji to odpowiedź polskiego producenta odzieży na rosnące znaczenie sprawnie działającej logistyki w całym łańcuchu dostaw oraz decyzje o rozwoju na kolejnych europejskich kierunkach. LPP Logistics, jako nowy operator na rynku, zarządza obecnie obiektami magazynowymi o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m.kw.

Brześć Kujawski

Zmiany jakie zaszły w branży handlowej w ciągu ostatnich lat pokazały, że sprawnie działające i kompleksowe zaplecze logistyczne jest odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się otoczenie rynkowe. Grupa LPP od wielu lat realizuje inwestycje w zakresie technologii oraz systemów zarządzania zaopatrzeniem i logistyką. Rozwój sieci sprzedaży w modelu omnichannelowym oraz cyfrowa transformacja handlu spowodowały jednak, że decyzja o przyspieszeniu rozbudowy sieci obiektów magazynowych i wzmacnianiu kompetencji w zakresie usług logistycznych stały się jednym z kluczowych celów biznesowych polskiego producenta odzieży.

– Ostatnie kilka lat to duży progres LPP w kontekście logistyki. Pełna kompleksowość świadczonych usług, począwszy od frachtu morskiego, przez kolejowy i drogowy, logistykę magazynową, a nawet własną agencję celną i regularną dystrybucję towarów na blisko 40 rynkach sprawiła, że dojrzeliśmy do decyzji, aby powołać odrębnego operatora logistycznego – spółkę LPP Logistics. Odpowiedzialna ona będzie za obsługę wolumenów sięgających na dziś nawet kilkudziesięciu tysięcy TEU, czyli kontenerów 20-stopowych, rocznie w imporcie i dystrybucję około 400 mln sztuk towaru, w tym jedną czwartą w samych wysyłkach e-commerce – komentuje Jacek Kujawa, prezes LPP Logistics.

W związku z utrzymującą się wysoką dynamiką sprzedaży i przy mocno rozproszonym geograficznie biznesie polskiego producenta odzieży, konieczna była decentralizacja i rozwój sieci dystrybucji. Dlatego ostatnie lata to dla LPP czas intensywnych prac nad wzmocnieniem mocy operacyjnych.

Nowa spółka ma możliwość w sposób optymalny realizować dystrybucję towarów na szeroką skalę i stać się jednym z większych operatorów logistycznych na rynku polskim, nie tylko na potrzeby LPP – zapewnia Sebastian Sołtys, wiceprezes LPP Logistics.

LPP Logistics będzie zarządzać siecią obejmującą obecnie siedem lokalizacji w Polsce i za granicą o łącznej powierzchni blisko 400 tys. m2, w tym centra dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim i Brześciu Kujawskim oraz pięć magazynów e-commerce w Polsce i poza jej granicami, do których już wkrótce dołączy kolejny, powstający właśnie Fulfillment Center w Jasionce pod Rzeszowem o powierzchni 69 tys. m2. W ślad za inwestycjami w rozwiązania wspierające kompleksowe usługi logistyczne oraz obsługę zaawansowanych procesów magazynowych, LPP Logistics planuje także rozbudowywać zespół specjalistów branży logistycznej.

LPP Logistics Centrum Dystrybucyjne Pruszcz Gdanski

Pruszcz Gdański

W związku z planowanym rozwojem będziemy poszukiwać spedytorów morskich, drogowych, agentów celnych, inżynierów automatyki, logistyków e-commerce, analityków, elektryków i elektromechaników utrzymania ruchu a także obsadę w kolejnych nowopowstających obiektach. Przed miesiącem rozpoczęliśmy też proces rekrutacji do budowanego magazynu FC na Podkarpaciu, w którym docelowo znajdzie pracę ok. 1000 osób – wyjaśnia Sebastian Sołtys.

LPP Logistics ma w planach na kolejne lata dalszy dynamiczny rozwój sieci logistycznej. Przewiduje m.in. uruchamianie co roku 2 dodatkowych magazynów. W związku z rosnącym udziałem operacji e-commerce, spółka przygląda się także rozwiązaniom z zakresu robotyki magazynowej, w tym opartych na urządzeniach typu AMR (autonomous mobile robots – autonomiczne roboty mobilne), które jak przewiduje rynek, w kolejnych latach będą miały strategiczne znaczenie w zwiększaniu efektywności magazynów typu Fulfillment Center.

Mamy nadzieję, że szeroki zakres naszej działalności, w tym świadczenie kompleksowych usług frachtu morskiego, kolejowego i drogowego oraz ugruntowana przez lata pozycja rynkowa sprawią, że już wkrótce nasz zespół powiększy się o kolejnych specjalistów, którzy wspólnie z nami będą rozwijać LPP Logistics. Jestem przekonany, że nasz potencjał i międzynarodowe doświadczenia w prowadzeniu obiektów magazynowych niebawem ustawią nas w czołówce operatorów logistycznych na rynku – dodaje Sebastian Sołtys.

Największym klientem LPP Logistics pozostają marki z grupy LPP, ale w kolejnych latach operator nie wyklucza możliwości poszukiwania obszarów, w których mógłby wykorzystać swój potencjał logistyczny i magazynowy dla podmiotów zewnętrznych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Sprzedaż ubrań online wzrośnie nawet o 15% w 2022 r.
SWM Poland przedłuża umowę z SEGRO
Dassault Systèmes i Hyundai Motor z kontraktem na kolejne 5 lat
Prologis podsumowuje działalność w II kw. 2022 r.
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jusky wprowadził do oferty noże KLEVER KLEEN™
Hellmann w Nowym Tomyślu obchodzi 25-lecie
Wady i zalety platformy towarowej w magazynie
Magazyn Żabki wygrywa w Property Prize 2022

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów