Przejdź do artykułu
2022-06-07 | Głos z rynku

Utz świętuje 75 lat

Grupa Utz w roku 2022 obchodzi 75-lecie istnienia firmy. W roku jubileuszowym prezentuje kluczowe zasoby, dzięki którym nieprzerwanie rozwija się od 1947 roku. W kolejnej odsłonie są to: „Ludzie Grupy Utz i siła ich wzajemnych relacji”.

Oprócz dalekowzroczności w planowaniu biznesu, przewagi technologicznej i obecności blisko klienta, to kultura interakcji międzyludzkich tworzy sukces i zapewnia ciągły rozwój Grupy. Traktuj ludzi po ludzku – to motto jest od lat główną siłą napędową firmy. I nie ma w tym przypadku ponieważ to pracownicy Utz kształtują firmę i czynią ją wyjątkową dzięki opartej na wzajemnym szacunku interakcji oraz spójności działań.

Inspirująca kultura korporacyjna Utz

Osoby zatrudnione w Utz szanują wartości firmy, które oparte są na pracy zespołowej. Dzięki temu doceniane są ich wyniki i tworzone są więzi w rodzinie Utz. Obejmuje to jasne formułowanie i omawianie problemów oraz politykę otwartych drzwi. Częścią tożsamości Utz jest także łączenie indywidualnych talentów i zaangażowania pracowników z siłą innowacji oraz najnowocześniejszymi technologiami. Praca w Utz robi różnicę na stanowiskach wszystkich poziomów – dzięki szerokim możliwościom rozwoju zawodowego i poczuciu osiągania wspólnych celów. Ponadto w firmie istnieje atrakcyjny system wynagradzania oraz dodatków pozafinansowych. O wiele ważniejsze jest jednak emocjonalne przywiązanie do firmy – często przez całe życie zawodowe – tworzone przez dobre relacje w zespołach, docenianie efektów pracy a także imprezy integracyjne.

Miłą okazją do takiego świętowania są w tym roku 75. urodziny Grupy Utz. Po przerwie spowodowanej pandemią pracownicy z niecierpliwością czekali na możliwość spotkania na żywo z kolegami ze wszystkich spółek Utz. Wspólny jubileusz 75-lecia Grupy Utz świętowano w dniach 27-29 maja 2022 w Europa-Park (w Rust, Niemcy), a za organizację tego wydarzenia odpowiedzialna była spółka polska, która słynie w środowisku Utz jako najlepszy organizator imprez. W jednym z najlepszych tematycznych parków rozrywki w Europie spotkało się blisko siedmiuset pracowników firmy z siedmiu krajów i trzech kontynentów. Trzydniowe wydarzenie było festiwalem radości, rozrywki, poznawania różnych kultur i odkrywania dawno zapomnianych emocji. Wspaniała Gala jubileuszowa , była też okazją powrotu do korzeni firmy i jej wieloletniego zaangażowania w projekty sprzyjające ochronie środowiska, a także społeczne. Podczas celebrowania nie zabrakło również tak ważnych tematów jak wsparcie Grupy Utz dla objętej wojną Ukrainy oraz pomocy dla firmy dotkniętej powodzią w lipcu 2021 w niemieckiej Dolinie Ahr. Takie inicjatywy umacniają poczucie wspólnoty Utz oraz budują więzi międzyludzkie oparte na solidarności społecznej.

Cztery spojrzenia na doświadczenie pracy w Grupie Utz przez jej pracowników

JerryTu

 

1. Jerry Tu, Kierownik Sprzedaży Utz China:

– Pracuję w Utz China od ponad dziesięciu lat. W tym czasie byłem świadkiem rozwoju i wzrostu Utz China, a także wiele zyskałem osobiście jako pracownik tej spółki. Zaczynałem jako młody mężczyzna, dziś pracując nadal w Utz jestem ojcem dwóch synów. Moje życie osobiste jak i zawodowe stabilnie się układa dzięki mojemu zaangażowaniu. Uczestnicząc w Utz China Family Days, moja rodzina ma okazję przyjrzeć się z bliska mojej pracy. Mam nadzieję, że Grupa Utz będzie się nadal rozwijać. Jestem gotowy, aby rozwijać się razem z Utz China i pomóc w kształtowaniu dalszych sukcesów Utz w ciągu najbliższych dziesięciu lat.

 2. Whitney Burton, Kierownik ds. Obsługi Klienta, Utz USA:

– Dołączyłam do Georg Utz Inc. w czerwcu 2011 roku bez doświadczenia produkcyjnego i stale szukałam okazji do nauki, rozwoju i odniesienia sukcesu. Dostałam możliwość pracy z wieloma wspaniałymi ludźmi, którzy chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, aby wspierać mój rozwój zawodowy.

Mentalność rodzinna oznacza, że życiowe kamienie milowe są celebrowane z takim samym zapałem, jak postęp zawodowy. Rozwój firmy jest prawdziwym świadectwem inwestycji w rozwój pracowników w każdej lokalizacji na całym świecie. Miałam szczęście być częścią tej firmy przez ostatnią dekadę i z niecierpliwością czekam na dalszy jej rozwój oraz więcej okazji do zdobywania doświadczenia i nowych możliwości w nadchodzących latach.

WhtineyBurton

 

ArkadiZimmermann

3. Arkadi Zimmermann, Kierownik Działu Przygotowania Materiałów w Utz Niemcy:

– Odbyłem praktykę zawodową w Georg Utz a po jej zakończeniu pozostałem w firmie. Powodem, dla którego wybrałem Utz, była pozytywna atmosfera i dobre perspektywy zawodowe. Ponadto słyszałem wiele pochlebnych informacji o Utz jako pracodawcy. Obecnie jestem szefem przygotowania materiałów i kontynuuję szkolenie, aby zostać mistrzem rzemiosła. Widzę realną perspektywę na przyszłość w tym zawodzie. To, co szczególnie podoba mi się w moich zadaniach, to ich zróżnicowanie. Każdego dnia pojawiają się przede mną nowe wyzwania. Ponadto codziennie robimy coś dla środowiska, a tym samym dbamy o zrównoważony rozwój – kwestię, która zawsze była dla mnie bardzo ważna.

 

 

4. Shaun Batty, Kierownik ds. Utrzymania Ruchu i Zakładu Utz UK:

– Swoją karierę w Utz rozpocząłem 14 lat temu i od pierwszego dnia czuję się w pełni wspierany w firmie, w której wartości rodzinne są bliskie sercu i która ma wysokie zaufanie do swoich pracowników. Dla mnie to jest interesująca, wymagająca i jednocześnie bardzo satysfakcjonująca praca. Każdego dnia inspiruje mnie to do bycia częścią wspaniałego zespołu, który jest odpowiedzialny za niesamowity rozwój firmy. Wspólnie pokonujemy wyzwania, aby osiągnąć pozytywny wynik pamiętając, że wszystko jest możliwe.

ShaunBatty


Zobacz także

Integracja w zarządzaniu transportem jest konieczna
Cyfrowa transformacja w polskich firmach handlowych
DPDgroup rozwija sieć czujników jakości powietrza
Dołącz do promowania bezpiecznej jazdy z GLS!
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów