Przejdź do artykułu
2022-05-11 | Głos z rynku

Grupa Logistyczna Seifert z rekordowymi wynikami finansowymi

Rozwój działalności - wzrost obrotów i liczby pracowników

Grupa Logistyczna Seifert zamknęła rok finansowy 2021 z rekordowym obrotem w wysokości 220 mln euro. Pomimo trudnej sytuacji rynkowej spowodowanej pandemią Covid i niedoborem półprzewodników, odnotowała procentowo dwucyfrowy wzrost w porównaniu z rokiem poprzednim. Dzięki nowym projektom z obszaru logistyki kontraktowej jednocześnie zwiększyła liczbę pracowników do ponad 2500 osób, zarządzając obecnie powierzchnią logistyczną o wielkości ponad 800 tys. m2.

– Szczególnie w niepewnych czasach ważne jest szybkie i elastyczne reagowanie, aby zabezpieczać logistycznie i optymalizować łańcuchy dostaw naszych klientów – wyjaśnia Axel Frey, Dyrektor Generalny SLG, który w lutym bieżącego roku, jako wieloletni powiernik, odpowiedzialny za kluczową fazę rozwoju przedsiębiorstwa, zastąpił na tym stanowisku Haralda Seiferta.

O ile od początku Seifert Logistics Group jako firma rodzinna rozrasta się systematycznie (z lokalnego lidera rynku transportowego firma wyrosła do poziomu operatora logistycznego działającego na arenie międzynarodowej), w ostatnich latach odnotowuje zdecydowany i przyspieszony rozwój w perspektywie porównawczej względem ubiegłej dekady. – A rok 2022 jest dla nas bardzo ważny. Oprócz budowy nowego Centrum Logistycznego Seifert Ulm Nord o powierzchni 90 tys. m2, także w tym roku przypada 75 rocznica naszego powstania – dodaje Harald Seifert.

Na rynku polskim Seifert Polska odnotowuje tożsame wzrosty

Od lat równolegle rozwijamy się wraz z Grupą – podkreśla Jan Brachmann, Prezes Seifert Polska, obecnej na polskim rynku TSL już od ponad 20 lat, z siedzibą główną w Mysłowicach na Górnym Śląsku, w bezpośrednim sąsiedztwie Jaworzna.

W Polsce, w Jaworze na Dolnym Śląsku, od 2019 Seifert Automotive Polska - spółka-córka Seifert Polska, zapewnia wewnętrzną, jak i zewnętrzną obsługę logistyczną pierwszej w kraju fabryki 4.0, niemieckiego producenta samochodów, a od lata 2020 także nowo powstałej fabryki baterii do modelów hybrydowych oraz w pełni elektrycznych.

Fabryka akumulatorówjpg

Natomiast na Górnym Śląsku firma rozbudowała właśnie o kolejne 15 tys. m2 swoje Centrum Logistyczno-Spedycyjne w tak poszukiwanej przez przedsiębiorców lokalizacji, jaką jest Bielsko-Biała oraz powiększyła dotychczasową powierzchnię magazynową także o 15 tys. m2 w swojej siedzibie głównej w Masłowicach. Oba odziały oferują kompleksową usługę logistyczną z profesjonalną obsługą w przestrzeni magazynowej typu multi-user.

Wzorem polityki prowadzonej przez całą Grupę Seifert, szerokie portfolio, jako efekt dywersyfikacji stanowi nasz solidny fundament i atut, co ma szczególne znaczenie w niepewnych czasach konfliktu wojennego, gdy musimy zabezpieczać logistycznie i optymalizować łańcuchy dostaw naszych klientów oraz dostarczać na rynek niezbędnych produktów – podsumowuje Szymon Szczepanik, Dyrektor Logistyki i Członek Zarządu SPL.


Zobacz także

Skorzystaj z korzyści konta firmowego PKO
5 sposobów na niską temperaturę ładunku w transporcie
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

cargo-partner z rekordowymi obrotamiw 2021 roku
Platforma 3DEXPERIENCE generuje coraz większe zyski
"Rynek magazynowy znajduje się w złotym okresie"
Wyniki finansowe Dassault Systèmes zgodne z oczekiwaniami

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów