Przejdź do artykułu
2022-05-10 | Głos z rynku

UTA Edenred nawiązuje współpracę z ChargePoint

UTA Edenred, wiodący dostawca usług mobilności w Europie z grupy Edenred, nawiązał współpracę z ChargePoint (NYSE: CHPT), doświadczonym partnerem w zakresie sieci ładowania pojazdów elektrycznych (EV), aby zapewnić swoim klientom dostęp do ponad 240 000 publicznych punktów ładowania w 32 krajach Europy. Stale rozwijająca się sieć ChargePoint umożliwia kierowcom pojazdów elektrycznych znalezienie dogodnej lokalizacji stacji ładowania w dowolnym czasie w całej Europie.

Oferta będzie dostępna dla Klientów UTA Edenred już w drugim kwartale 2022 roku. W ramach strategii multienergetycznej UTA Edenred zapewnia obecnie swoim Klientom dostęp do paliw standardowych i alternatywnych, takich jak biodiesel, LNG i CNG, a także do stacji ładowania. Do dyspozycji kierowców będzie specjalna aplikacja, dzięki której zlokalizują i aktywują stacje ładowania.

Carsten Bettermann, CEO UTA Edenred – Chcemy oferować naszym Klientom możliwie jak najbardziej rozbudowaną sieć, niezależnie od tego, z jakiego źródła energii korzystają. Współpraca z ChargePoint znacząco usprawni mobilność naszych Klientów, dostarczając im kompleksowe, multienergetyczne usługi od jednego dostawcy - UTA Edenred.

Oprócz dostaw energii, UTA Edenred zapewnia również rozwiązania z zakresu opłat drogowych w wielu krajach Europy, a w połączeniu z dostępem do dodatkowych usług, takich jak naprawy i pomoc drogowa oraz mycie pojazdów gwarantuje swoim Klientom bardzo szeroki zakres oferty.

André ten Bloemendal, Senior Vice President Europe w ChargePoint, mówi – Nasza współpraca z UTA Edenred ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia flotom niezbędnej infrastruktury i punktów dostępu, dzięki czemu ich przejście na mobilność elektryczną będzie opłacalne i łatwe. Klienci UTA Edenred skorzystają z ulepszonego rozwiązania w zakresie mobilności elektrycznej, które pozwoli kierowcom i firmom ładować pojazdy w miejscach publicznych, domach i pracy, gdzie i kiedy tylko chcą.

Ułatwione zarządzanie flotami mieszanymi i elektrycznymi

Rosnąca liczba pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in na drogach umożliwia menedżerom flot elektryfikację i redukcję kosztów, niezależnie od charakteru działalności. Floty mieszane to często dodatkowe trudności administracyjne.

Nowe zintegrowane rozwiązanie w zakresie mobilności UTA Edenred oferuje jego użytkownikom szereg korzyści. Umożliwia kierowcom lokalizowanie i aktywowanie stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz autoryzację transakcji. Szczegółowe raporty zapewniają menedżerom flot doskonały podgląd profili użytkowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych i konwencjonalnych. Przegląd tych danych umożliwia operatorom flot mieszanych szczegółowe raportowanie oraz pomaga im lepiej przyjrzeć się śladowi węglowemu ich floty. Klienci korzystający zrozwiązań UTA Edenred otrzymują fakturę zbiorczą za zużycie energii z różnych źródeł, mogą prowadzić przejrzysty monitoring wszystkich wydatków w jednym miejscu, co znacznie zmniejsza nakłady administracyjne oraz pozwala oszczędzać czas.

Ładowanie w dowolnym miejscu: w drodze, w miejscu pracy i w domu kierowcy

UTA Edenred i ChargePoint umożliwią ładowanie pojazdów w całym ekosystemie transportowym. W ten sposób klienci będą mogli korzystać z opłacalnych i efektywnych czasowo możliwości ładowania, niezależnie od miejsca i czasu: w pracy, w nocy, w domu kierowcy, czy też na setkach tysięcy publicznych stacji ładowania. Dzięki temu menedżerowie będą mogli zarządzać swoimi flotami w bardziej elastyczny i ekonomiczny sposób, a skonsolidowany przegląd transakcji pozwoli im kontrolować koszty, monitorować oszczędności i wydatki zwiazane z ładowaniem w domu.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Hellmann Polska podwaja wydajność w Strykowie
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
DKV umożliwia rezerwację parkingu dla kierowcy
Ekologiczne plany Grupy Raben w jednym miejscu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Czujniki Pollutrack trafiły do Warszawy
Praca dla specjalistów IT z Ukrainy na terenie Niemiec
25 marca miał miejsce setny lot na bazie biopaliw
Schmalz poszerza portfolio technologii przenoszenia

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów