Przejdź do artykułu
2022-05-06 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Hellmann otwiera kolejny magazyn w Strykowie

Hellmann Worldwide Logistics otwiera kolejny magazyn w Strykowie w Polsce, podwajając tym samym swoje możliwości przeładunkowe w strategicznie ważnej lokalizacji. Stryków, zlokalizowany w centrum kraju, będąc jednym z 21 polskich oddziałów, w ostatnich latach stale się rozrasta. Przeprowadzając się do nowego magazynu o powierzchni 6000 m2, Hellmann odpowiada na rosnący popyt, szczególnie w obszarze międzynarodowego transportu drogowego, a tym samym wyznacza kierunek dla dalszego pomyślnego rozwoju swojej strategicznej działalności w Polsce i w całej Europie.

Jako działający na całym świecie dostawca kompleksowych rozwiązań logistycznych, Hellmann od 14 lat oferuje w lokalizacji Stryków przede wszystkim krajowe i międzynarodowe przewozy całopojazdowe i drobnicowe, ale działa również w obszarze rozwiązań celnych oraz frachtu morskiego i lotniczego. Ze względu na strategicznie korzystne położenie na skrzyżowaniu autostrad A1 i A2 oraz funkcjonowanie nocnego terminalu przeładunkowego, oddział w Strykowie odgrywa kluczową rolę w realizowaniu przez Hellmann Polska operacji logistycznych. W szczególności oczekuje się, że nowa lokalizacja przyczyni się do rozwoju biznesu z potencjalnymi nowymi klientami, jak również z dotychczasowymi klientami, w szczególności z branży napojów, AGD, chemii spożywczej i chemii przemysłowej.

– Rynek polski ma dla nas duże znaczenie strategiczne, a nowa lokalizacja w Strykowie jest centralnym elementem naszej strategii rozwoju w Europie Zachodniej i Wschodniej. Wraz z powiększeniem możliwości przeładunkowych stwarzamy warunki do oferowania najwyższej jakości usług oraz dalszy rozwój. Jednocześnie zapewniamy naszym klientom lepszy dostęp do rynku krajowego i zagranicznego – mówi Joerg Herwig, dyrektor ds. operacyjnych Road & Rail, Hellmann Worldwide Logistics.

Cieszymy się, że znaleźliśmy w Strykowie nową lokalizację, która również w dalszej perspektywie będzie uwzględniała wyznaczony kierunek rozwoju. Razem z naszymi klientami chcemy kontynuować współpracę opartą na wspólnym sukcesie oraz systematycznie rozwijać nasze produkty i usługi w zakresie dostaw standardowych i premium – mówi Piotr Kowalik, Dyrektor Handlowy w Hellmann Worldwide Logistics Polska.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Colliers zarządza już blisko 650 000 mkw. magazynów
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Okrągła rocznica działalności Kuehne+Nagel w Polsce
Platforma 3DEXPERIENCE generuje coraz większe zyski
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

GXO i Grupa Żywiec podpisują deklarację bezpieczeństwa
DKV umożliwia rezerwację parkingu dla kierowcy
Panattoni rozwija się na rynku małopolskim
Zapisz się na bezpłatny webinar firmy Aspekt

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów