Przejdź do artykułu
2021-10-18 | Głos z rynku

Ruszyła 3. edycja konkursu Kod Innowacji

Wystartowała już trzecia edycja konkursu Kod Innowacji GS1 Polska. W tym roku z sieciami handlowymi i producentami rywalizują przedstawiciele e-commerce oraz… dystrybutor gazu i Federacja Polskich Banków Żywności.

KI 2 banner

Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne Jury firmom lub instytucjom, które skutecznie wdrożyły globalne standardy GS1. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Od dziś swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać internauci.

 Tegoroczna edycja konkursu potwierdza, że pandemia przyspieszyła wdrażanie cyfrowych rozwiązań w firmach. Coraz częściej też jedną z przyczyn digitalizacji procesów jest zrównoważony rozwój – potrzeba oszczędności surowców naturalnych lub walka z marnowaniem żywności – komentuje Marta Szymborska, Menedżer ds. Komunikacji i CSR w GS1 Polska.

Kto zawalczy o nagrodę w tym roku?

W tej edycji bierze udział 9 uczestników. Do rywalizacji konkursowej zgłosiło się Netto, które we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności, również startującą w konkursie, wykorzystuje rozwiązanie EPCIS. Sieć handlowa Makro Cash and Carry oraz firma Grupa Żywiec zgłosiły wdrożenie elektronicznego komunikatu awiza dostawy.

W konkursie startuje również Polska Spółka Gazownictwa, która prezentuje korzyści płynące z wdrożenia GSRN (Globalnego Numeru Relacji Usługowej). Rozwiązanie to identyfikuje wszystkie punkty wyjścia z systemu dystrybucyjnego, tzw. PDG (Punkt Dostawy Gazu) lub PoD (Point of Delivery), dzięki czemu można m.in. zdalnie odczytywać stan liczników gazowych.

E-commerce z mocną reprezentacją

O nagrodę rywalizują również przedstawiciele e-commerce. Firma Omnipack, świadcząca kompleksowe usługi fulfilment sklepom internetowym, zgłosiła wdrożenie standardowej etykiety logistycznej GS1. Allegro zaimplementowało numer GTIN, który wykorzystuje do jednoznacznej identyfikacji produktów sprzedawanych na allegro.pl w kilku tysiącach kategorii produktowych. Z kolei sklep internetowy Krateczka startuje w konkursie za sprawą korzystania z numeru GTIN na platformach sprzedażowych, m.in. Amazon i eMAG. Firma Lider Hurt zgłosiła wykorzystanie kodów kreskowych w systemie WMS.

Więcej o edycji 2021

GS1 Polska od 2018 roku przyznaje nagrody polskim firmom, które do poprawy efektywności wykorzystały globalne standardy GS1. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania
i ich efekty, wspierając rozwój biznesu. Członkowie tegorocznego Jury konkursowego Kod Innowacji GS1 Polska to eksperci w swoich branżach i ambasadorzy zrównoważonego rozwoju:

dr hab. Halina Brdulak, prof. nadzw. SGH – Szkoła Główna Handlowa

dr hab. Arkadiusz Kawa – Sieć Łukasiewicz – Instytut Logistyki i Magazynowania

Patrycja Sas-Staniszewska – Izba Gospodarki Elektronicznej, e-Izba

dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk – Szkoła Główna Handlowa, Sapere

Joanna Redmer – GS1 Polska

dr inż. Elżbieta Hałas – GS1 Polska

 Zrównoważony rozwój i cyfryzacja to według mnie dwa najważniejsze zjawiska, które w kolejnych latach będą wpływały nie tylko na rozwój biznesu, ale też globalnej gospodarki. Prowadzenie działalności biznesowej w sposób zrównoważony i cyfryzacja procesów, to już nie są elementy wyróżniające na rynku, ale działania, leżące u podstaw zarządzania każdą organizacją. Cieszę się, że będę mogła uczestniczyć w wyborze przedsiębiorstw, które to rozumieją i najlepiej wykorzystują w swojej działalności  komentuje dr Aleksandra Stanek-Kowalczyk, wykładowczyni SGH, CEO Sapere.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: „Top Logistyk”, „Magazynowanie i Dystrybucja”, ICAN, „Forbes”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Menedżer Zdrowia”, „TSL Biznes”, „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, Logistics „Manager”, „Logistyka”, Pracujwlogistyce.pl., logistyczny.com

Link do głosowania konkursowego dla internautów: https://cutt.ly/uE4OU2K


Zobacz także

GLS przejmuje spółkę Rosenau Transport
IdoSell i Packeta ogłaszają integrację
Castorama przedłuża umowę z operatorem logistycznym
Tork w gronie laureatów XV edycji Superbrands Polska
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PSG oraz Omnipack liderami innowacji wg GS1 Polska
Rodzime firmy chętniej wychodzą na zagraniczne rynki
DPD Polska wspiera Festiwal Nauki i Technologii
Prologis doceniony za przejrzystość procesu rekrutacji
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA