Przejdź do artykułu
2021-08-23 | Głos z rynku

Prologis wspiera walkę z rakiem

Prologis podejmuje wyzwanie Stelvio for Life – już po raz ósmy! W ciągu zaledwie jednego dnia zespół Prologis pokona liczący ponad 21 kilometrów szlak przez słynną przełęcz Stelvio we Włoszech. Wszystko po to, aby wesprzeć działania na rzecz powszechnego dostępu do spersonalizowanego leczenia raka w oparciu o indywidualne analizy DNA.

Już w najbliższy weekend 28 sierpnia europejski zespół pracowników Prologis po raz kolejny weźmie udział we wspinaczce Stelvio for Life.

– Z powodu ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 wydarzenie nie mogło się odbyć w zeszłym roku. Dlatego tak ważne jest dla nas wszystkich - uczestników, sponsorów i organizatorów, aby tegoroczne Stelvio for Life odbyło się zgodnie z planem. Na każdym kroku czujemy ogromne zaangażowanie wszystkich i obserwujemy niesamowite wsparcie dla akcji, bez której fundacja nie mogłaby skutecznie realizować swojej misji walki z nowotworami – powiedział Han Hoestra, Director Treasury Prologis w Europie.

Zwiększanie świadomości na temat możliwości bardziej skutecznego leczenia nowotworów oraz  wsparcie fundacji Stelvio for Life jest dla Prologis ważne. Ten rok jest rekordowy jeśli chodzi o poziom zaangażowania w organizację wydarzenia. Było niewiele czasu na dopięcie wszystkich kwestii logistycznych związanych z uczestnictwem i zorganizowaniem zbiórki funduszy. Wkład ze strony pracowników i partnerów przerósł oczekiwania.

Kwoty zebrane przez fundację są w całości przekazywane jako wsparcie dla Centrum Spersonalizowanego Leczenia Raka (Center of Personalised Cancer Treatment, CPCT), którego misją jest znalezienie najskuteczniejszych metod walki z tą chorobą i maksymalne ograniczenie efektów ubocznych leczenia. CPCT zajmuje się dopasowywaniem skutecznych form terapii do poszczególnych profilów DNA. Centrum jest też pomysłodawcą uznanych na świecie badań Drug Rediscovery Protocol (DRUP) dedykowanych pacjentom, w przypadku których nie sprawdziły się standardowe formy leczenia. Prace te mają na celu ułatwienie dostępu do zatwierdzonych spersonalizowanych terapii oraz badanie wycinków nowotworów najnowocześniejszą metodą sekwencjonowania.

Prologis bierze udział w Stelvio for Life od chwili jego powstania 9 lat temu. 


Zobacz także

Nadchodzi rewolucja w logistyce wewnętrznej
AXI IMMO doradziło w kolejnej transakcji
Wirtualna wystawa muzealna udostępniona publiczności
Koncept-L zaprezentował nowe skanery przemysłowe
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów