Przejdź do artykułu
2021-08-12 | Głos z rynku

Boticário Group dokonuje cyfrowej transformacji

Największa na świecie sieć franczyzowa w branży kosmetycznej wdraża platformę 3DEXPERIENCE. Udoskonalenie operacji produkcyjnych w dwóch fabrykach pozwoli uzyskać przewagę konkurencyjną. Dassault Systèmes odpowiada na potrzeby sektora CPG i innych detalistów poszukujących rozwiązań produkcyjnych w duchu renesansu przemysłu

Firma Dassault Systèmes ogłosiła, że największa na świecie kosmetyczna sieć franczyzowa, Boticário Group, zarządzająca ponad 4 tys. sklepów w Brazylii i w ponad 15 krajach, wybrała platformę 3DEXPERIENCE, aby dokonać cyfrowej transformacji procesów produkcyjnych, dzięki którym powstaje 300 milionów produktów rocznie sprzedawanych pod takimi markami, jak O Boticário, Eudora, Quem Disse, Berenice? i Vult.

Boticário Group będzie korzysta z rozwiązania branżowego „Perfect Production”, bazującego na platformie 3DEXPERIENCE, które pozwoli usprawnić zarządzanie procesami na hali produkcyjnej oraz przyspieszyć produkcję w dwóch fabrykach firmy w Brazylii. Lepszy wgląd w procesy produkcyjne i szerszy zakres kontroli pozwolą ograniczyć koszty zapasów, zmniejszyć liczbę wadliwych produktów i poprawić zgodność z przepisami. Zyski jakościowe i wydajnościowe zapewnią firmie przewagę konkurencyjną.

Nasza strategia rozwoju będzie opierać się na integracji procesów produkcyjnych i usprawnieniu operacji dzięki monitorowaniu w czasie rzeczywistym i lepszej identyfikowalności. Znamy przykłady efektywnej współpracy Dassault Systèmes z innymi firmami z naszej branży, a ponadto byliśmy świadomi wartości, jaką platforma 3DEXPERIENCE mogłaby zapewnić naszej organizacji w miarę dojrzewania naszej strategii. To pozwoliło nam podjąć właściwą decyzję – mówi Leandro Balena, Industrial Director, Boticário Group.

Firma Boticário Group zauważyła potrzebę optymalizacji swojego produkcyjnego know-how w celu generowania długotrwałej wartości, która jest kluczowym elementem renesansu przemysłu – mówi Philippe Loeb, Vice President, Consumer Packaged Goods & Retail Industry, Dassault Systèmes. – Platforma 3DEXPERIENCE oferuje firmom z sektora CPG i handlu detalicznego nowe podejście do rozwiązywania problemów związanych ze złożonością produkcji, która prowadzi do kosztownych opóźnień we wprowadzaniu nowych produktów, nieregularnych dostaw i generujących koszty zapasów, a więc czynników wpływających niekorzystanie na integralność marki oraz wrażenia zakupowe konsumentów.

 

Dassault Systèmes na platformach: Twitter Facebook LinkedIn YouTube

Dalsze informacje:
Rozwiązania branżowe Dassault Systèmes dla branży CPG&R https://ifwe.3ds.com/consumer-packaged-goods-retail
Platforma 3DEXPERIENCE firmy Dassault Systèmes, oprogramowanie do projektowania 3D, rozwiązania 3D Digital Mock Up i Product Lifecycle Management (PLM): http://www.3ds.com


Zobacz także

Magazynowa SI pozwala wyeliminować potencjalne błędy
Targi Taropak 21 odbędą się w formie hybrydowej
Ruszyła budowa Panattoni Park Błonie III
Wydatki w sektorze IT wzrosną o blisko 9%
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Dassault Systèmes myśli o pracownikach przyszłości
LPP po raz kolejny zaufało Panattoni
Dassault Systèmes partnerem French Touch 2021
Dassault Systèmes usprawnia projektowanie 3D
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA