Przejdź do artykułu
2021-05-11 | Głos z rynku

DKV inwestuje poza granicami UE

W ramach współtworzenia Nowego Jedwabnego Szlaku, DKV inwestuje w udostępnianie nowych stacji paliw poza granicami UE. Teraz czas na Rosję. W ostatnich dniach do sieci dołączyło ponad 2100 stacji Lukoil, w efekcie czego łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Rosji wynosi dziś 6400 punktów. Unijna oferta DKV powiększyła się natomiast o 160 punków w Danii oraz 200 w Czechach.

Rosja

Ekspansja DKV na obszar Rosji to naturalna konsekwencja rozszerzania działalności operatora na obszar Azji, Afryki oraz Bliskiego Wschodu. – Dzięki ostatniej integracji, obejmujemy teraz zasięgiem wszystkie ważne regiony Rosji – komentuje Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług DKV Mobility. – Lukoil jest znany naszym klientom jako marka, która oferuje wysokiej jakości paliwa i produkty. Fedor Velikanov, dyrektor koncernu na obszar Eurazji, dodaje: W wyniku rozszerzenia współpracy liczba stacji DKV w Rosji jest dziś trzy razy większa niż jeszcze rok temu.

Czechy

Firmy poruszające się na terenie Unii Europejskiej także mogą liczyć na większą wygodę. W Czechach DKV podpisało właśnie umowę z koncernem naftowym Benzina, zapewniając swoim klientom dostęp do wszystkich 200 stacji tego operatora. – Z Benziną współpracujemy od wielu lat. Ta sieć cieszy się dużym powodzeniem wśród naszych klientów dzięki wysokim standardom i szerokiej gamie paliw – mówi Sven Mehringer. Oprócz paliw konwencjonalnych na stacjach Benzina dostępne są również paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG, które można rozliczać bezgotówkowo za pomocą DKV Card. Oferta skierowana jest więc nie tylko do profesjonalnych przewoźników, ale także do firm dysponujących samochodami osobowymi. W efekcie nowej umowy, łączna liczba stacji dostępnych na kartę DKV w Czechach wynosi dziś 1350 punktów.

Dania

Na północy Europy możemy za to liczyć na większą elastyczność tankowań w Danii. Posiadacze DKV Card mogą tam płacić kartą na kolejnych 160 stacjach benzynowych marki Go'on. To punkty samoobsługowe, dostępne przez całą dobę. Ekspansja w Danii zwiększyła liczbę stacji DKV w tym państwie do ponad 1330 lokalizacji, co odpowiada pokryciu około 60 procent całej krajowej sieci stacji.

W ciągu ostatniego półrocza, w efekcie rozbudowy sieci, łączna liczba stacji DKV wzrosła do 64 000 punktów na czterech kontynentach, w 45 krajach. Każdego roku operator dołącza do niej około 5000 stacji benzynowych, ze szczególnym naciskiem na punkty oferujące dodatkowo paliwa alternatywne, takie jak CNG i LPG.
 


Zobacz także

Bonduelle i Grupa Raben rozwijają współpracę
Dobra sytuacja finansowa w Grupie Gefco
Jak zaufanie wpływa na rozwój technologii
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kolejne stacje tankowania LNG w sieci UTA
Czy transport ma stać się zeroemisyjny?
Uniwersalny system poboru opłat z DKV
Rozmowa z Jakubem Wróblewskim, specjalistą ds. transportu, PTSU Indeka Iwona
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA