Przejdź do artykułu
2021-05-12 | Z ładunkiem w drodze

3 Elektryczne ciężarówki Renault Trucks dostępne w każdym segmencie rynku

Renault Trucks, francuski producent pojazdów ciężarowych należący do Volvo Group ogłosił, że od 2023 roku udostępni opcję całkowicie elektrycznych maszyn dla każdego segmentu rynku.
3 Elektryczne ciężarówki Renault Trucks dostępne w każdym segmencie rynku (Żródło: Renault Trucks)

Począwszy od marca 2020 roku Renault Trucks zaczęło seryjną produkcję drugiej generacji ciężarówek elektrycznych. Marka może się pochwalić wszechstronną gamą w pełni elektrycznych pojazdów użytkowych w przedziale od 3,1 do 26 ton DMC. Modele takie jak Renault Trucks D Z.E., D Wide Z.E. i Renault Trucks Master Z.E. spełniają surowe wymogi transportu miejskiego, dostaw, dystrybucji czy odbioru odpadów.

Producent zamierza rozszerzyć swoją ofertę pojazdów elektrycznych tak, aby objęła dystrybucję, budownictwo i transport długodystansowy.

Renault Trucks przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży ciągnika siodłowego Z.E., aby od 2023 roku sprostać potrzebom transportu regionalnego i międzyregionalnego. Do tego czasu będzie również dostępna w pełni elektryczna gama ciężarówek wykorzystywanych w budownictwie miejskim.

Francuska marka inwestuje w mobilność elektryczną, dążąc do osiągnięcia celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5°C. Renault Trucks zobowiązało się do stopniowej elektryfikacji swojej floty, aby w ciągu 30 lat uzyskała neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Ponieważ cykl życia ciężarówek wynosi co najmniej dziesięć lat, wszystkie ciężarówki i ciągniki oddane przez Renault Trucks do eksploatacji w 2040 roku nie będą korzystać z paliw kopalnych.

Renault Trucks zamierza również rozszerzyć swoją ofertę o ciężarówki zasilane przez wodorowe ogniwa paliwowe, w tym przypadku koncentrując się głównie na maszynach do transportu długodystansowego.

-Mobilność elektryczna jest filarem naszej strategii, a naszym celem jest bycie liderem w tej dziedzinie. Chcemy, aby w 2030 roku 35% naszej sprzedaży stanowiły pojazdy elektryczne, a do roku 2040 całkowicie przejść na napęd elektryczny – wyjaśnia Bruno Blin, prezes Renault Trucks.


Zobacz także

Rusza 10. edycja Optifuel Challenge
Sieć dystrybucyjna PEKAES zagęszcza się
Dobry start polskiej spółki
Transport z Chin jeszcze szybszy i tańszy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA