Przejdź do artykułu
2021-04-18 | Głos z rynku

Innowacje w zakresie higieny

Tork wprowadza dwa nowe mydła do rąk. Powstały w odpowiedzi na zwiększone zapotrzebowanie na skuteczne rozwiązania higieniczne. Są kompatybilne z dozownikami Tork Skincare (S4), które posiadają certyfikat „Łatwy w użyciu”.

Chcąc pomóc firmom w zapewnieniu nowych standardów higieny, Tork wprowadza na rynek dwa nowe mydła. Wysokiej jakości produkty, dostępne w postaci pianki lub płynu, zostały przebadane dermatologicznie i są opatrzone certyfikatem EU Ecolabel. Ich skład opracowano z myślą nie tylko o skuteczności działania, ale też ochronie skóry.

Fabrycznie zamknięte litrowe butelki z pompkami zapewniają odpowiednią sterylność, zmniejszając ryzyko zakażenia krzyżowego. Opakowania zapadają się w miarę zużywania zawartości, co pomaga zredukować objętość odpadów o 70%[1]. Wkłady pasują do dozowników Tork Skincare (system S4) – są łatwe w użyciu, dostępne z sensorami, które umożliwiają bezdotykowe dozowanie.

Zapewnij nowy standard higieny nie zaniedbując zrównoważonego rozwoju

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na skuteczne rozwiązania higieniczne, rośnie też zainteresowanie klientów produktami ekologicznymi[2]. Tork opracował więc swoją nową ofertę tak, by nie tylko pomagać spełniać nowe wytyczne dotyczące czystości, ale też zadbać o środowisko. Nowe mydła pozwalają zmniejszyć zużywanie wody i liczbę generowanych odpadów.

Chcemy pomóc firmom rozwijać się w sposób zrównoważony. Dbanie firmy o środowisko może mieć pozytywny wpływ zarówno na pracowników, jak i klientów – mówi Wojciech Nizio, Regional Brand Activation Manager, Tork.

99% składników produktu Tork czyste mydło w piance do rąk ma naturalne pochodzenie[3], a 7 z 9 jest pochodzenia roślinnego. Mydło łatwo ulega biodegradacji[4], a jego formuła nie stwarza zagrożenia dla organizmów żyjących w środowisku wodnym[5]. Jednocześnie zapewnia – przy użyciu tej samej ilości produktu - skuteczność równą innym produktom Tork[6]. Tork czyste mydło w pianie do rąk łatwo się pieni i spłukuje[7], zapewniając podczas mycia rąk o 35% mniejsze zużycie wody[8].

Tork pomaga szefom kuchni i personelowi kuchennemu dbać o ich dłonie

Dłonie kucharzy i personelu kuchni narażone są na częsty kontakt z drażniącymi substancjami oraz niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Nowe Tork mydło w płynie do rąk neutralizujące zapachy - przeznaczone dla osób pracujących w gastronomii dobrze usuwa zapachy żywności, np. ryb i czosnku. Produkt jest delikatny dla dłoni nawet przy częstym używaniu, nie powoduje uszkodzeń skóry ani podrażnień. Zdrowe ręce przyczyniają się do dobrego samopoczucia personelu, co jest kluczem w zachowaniu harmonijnej pracy w restauracyjnej kuchni

[1]Na podstawie testu Essity
[2] Essity Hygiene & Health Study 2020
[3] Zgodnie z normą ISO 16128
[4] Potwierdzone przez niezależne testy laboratoryjne zgodnie z OECD 301B
[5] Zgodnie z GHS (Global Harmonized System), z EU Ecolabel, CDV
[6] W porównaniu z mydłem w piance Tork Mild Foam Soap
[7] Na podstawie wyników dwóch badań wewnętrznych i jednego zewnętrznego z 2020 r., porównując produkty Tork Clarity Foam Soap i Tork Mild Foam Soap.
[8] Na podstawie wewnętrzych badań, w porówniu z mydłem w piance Tork Mild Foam Soap

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Przyszłość branży logistycznej
Elektryczne pojazdy we flocie DHL Parcel
Lekcje projektowania 3D dla najmłodszych
Rowery towarowe w miejskiej przyszłości
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Bezpłatne szkolenie na temat mycia rąk
Do Polski trafia nowy trend
Pięć wskazówek jak wdrożyć filozofię kaizen
Jak obniżyć koszty czyszczenia narzędzi lakierniczych?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA