Przejdź do artykułu
2021-03-01 | Głos z rynku

Serwis Novoferm – klucz do sukcesu w logistyce

Bezawaryjna praca bram i ramp przemysłowych to klucz do sprawnej logistyki w firmie. Aby ją zapewnić, a tym samym zminimalizować ryzyko strat wynikających np. z nieplanowanych przestojów, warto zagwarantować sobie sprawną obsługę serwisową. Naprzeciw takim oczekiwaniom klientów wychodzi Novoferm Polska, producent bram przemysłowych i ramp przeładunkowych, który coraz silniej stawia na rozwój i udoskonalanie swojego serwisu.

Sprawne działanie bram przemysłowych lub ramp przeładunkowych jest uwarunkowane m.in. prawidłowym sposobem ich użytkowania, ale także odpowiednią konserwacją. Nie wszyscy klienci pamiętają jednak o przestrzeganiu zaleceń gwarancyjnych i serwisowych. Dlatego awarie niestety będą się zdarzać. Istotne jest to, by kontrahenci w takiej sytuacji otrzymali pomoc jak najszybciej. – Naszą dewizą zawsze była, jest i będzie jakość. Rozumiemy ją jednak nie tylko przez pryzmat jakości naszych produktów, ale także usług – między innymi serwisowych. Klienci, szczególnie z branży logistycznej, oczekują zarówno doradztwa w zakresie doboru najlepszej bramy, jak i wsparcia posprzedażowego. Dlatego zawsze oferujemy im komplet działań, w ten sposób budując zaufanie do marki Novoferm, na którym opieramy nasz biznes – wyjaśnia Tomasz Chmielewski, Dyrektor Zarządzający, Członek Zarządu Novoferm Polska.

Pomoc przez całą dobę

Serwis Novoferm skutecznie i szybko reaguje na potrzeby klientów. Jest to możliwe dzięki dbałości o dobór fachowców (techników z doświadczeniem) oraz stale rozrastającej się sieci podwykonawców. Kiedy zatem, w przypadku awarii bramy przemysłowej lub rampy przeładunkowej, kontrahent zadzwoni do serwisanta, to niezależnie od pory dnia czy nocy, otrzyma od niego wsparcie. A to niezwykle istotne, gdyż każda awaria oznacza w firmie przestój i generuje straty finansowe. Od tempa reakcji serwisu zależy zaś minimalizowanie tych kosztów. – Nasi serwisanci pracują 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Jeśli zaistnieje pilna potrzeba, podjeżdżają do klienta nawet w nocy. Jesteśmy też w stanie udzielić kontrahentowi pomocy doraźnej, np. dzięki filmom nagranym telefonem, na podstawie których serwisant może ustalić z klientem rodzaj usterki i plan działania, aby następnie wysłać ekipę serwisową – tłumaczy Jakub Pomagier, Dyrektor serwisu Novoferm Polska.

Serwis wielozadaniowy

Klienci mogą liczyć na pomoc serwisu Novoferm nie tylko w sytuacjach podbramkowych, czyli w przypadku wystąpienia awarii. W ofercie usług znajdują się także przeglądy gwarancyjne i pogwarancyjne. Działania te obejmują wszystkie produkty Novoferm i innych producentów: bramy przemysłowe, rampy przeładunkowe i uszczelnienia. Serwisanci sprawdzają m.in. części, które podlegają największemu obciążeniu i najszybciej się zużywają. Kontrolowane są także elementy związane z bezpieczeństwem użytkowania danego produktu. Weryfikowane jest działanie fotokomórek, kurtyn świetlnych, zabezpieczeń lin przed pęknięciem czy sprężyn naciągowych. Każdy taki przegląd kończy sporządzenie protokołu, w którym notuje się wszystkie wykonane prace oraz informacje na temat stanu technicznego serwisowanych produktów.

Novoferm stawia na dobre praktyki

W trosce o zadowolenie klienta serwisanci Novoferm wdrożyli dobre praktyki serwisowe. Oznacza to, że ekipa podchodząc do zlecenia serwisowego – oprócz naprawy samej usterki, przypomina na przykład o konieczności wymiany oleju. – Nawet najlepszy olej w rampach przeładunkowych powinien być wymieniany minimum co 2 lata, a jego poziom w zbiorniku uzupełniany na bieżąco. Regularne uzupełnianie i wymiana oleju przedłużają żywotność pomp hydraulicznych, zmniejszają awaryjność rampy przeładunkowej i liczbę nieplanowanych przestojów. Dlatego zawsze pamiętamy o tym elemencie podczas wezwania do klienta. Ważna jest także wymiana sprężyn skrętnych (co określoną liczbę cykli), którą możemy zaprogramować w naszych centralach sterujących – w odpowiednim momencie wyświetla się informacja o konieczności wezwania serwisu – wyjaśnia Jakub Pomagier.

Nowoczesny i zintegrowany system

Serwis Novoferm działa płynnie i skutecznie dzięki wprowadzeniu zintegrowanego systemu zarządzania zgłoszeniami klientów. W praktyce oznacza to, że system generuje numery zgłoszeń i przydziela je klientom, powiadamia o zmianie statusu zgłoszenia i udostępnia kontrahentom historię podjętych działań.

Rozwijający się serwis mobilny korzysta z lokalizatorów GPS w samochodach serwisowych i z oprogramowania, które automatycznie przydziela nowe zgłoszenia, kierując je do najbliższego serwisanta. Wszystko oparte jest na algorytmie, którego zadaniem jest przyspieszenie dotarcia serwisu do klienta. Dodatkowo centrale sterujące bram i ramp (podłączone do sieci internetowej) informują serwis i klienta o zbliżającym się terminie przeglądu lub o konieczności wymiany określonych części – komunikat może być wysłany e-mailem lub przez SMS.

Automatyczny monitoring

Serwis ma też inną funkcjonalność – umożliwia użytkownikowi, np. szefowi utrzymania ruchu, taką konfigurację konta, dzięki której może on śledzić status spraw zgłaszanych przez służby techniczne we wszystkich obiektach, za które odpowiada. Dodatkowo pozwala także na automatyczny monitoring stanów części zamiennych, takich jak segmenty i sprężyny skrętne, które są produkowane w podpoznańskim zakładzie Novoferm.

Wciąż udoskonalane praktyki serwisowe są wyróżnikami jakości Novoferm. Dlatego klient, który korzysta z naszych usług serwisowych, nie martwi się o długie i nieplanowane przestoje czy kosztowne naprawy – podsumowuje Tomasz Chmielewski, Dyrektor Zarządzający Novoferm Polska.

Jaki jest Novoferm i jak działa jego serwis? Zobacz:

Serwis Novoferm: tel. 501 229 499, www.novoferm.pl


Zobacz także

Jak obniżyć koszty czyszczenia narzędzi lakierniczych?
Firmy stawiają na rozwój kanałów sprzedaży
Dostawa środków ochrony indywidualnej do włoskich szpitali
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Co oferuje usługa inspekcji technicznej pojazdu?
Prologis instaluje stacje napraw jednośladów
Produkty Novoferm docenione przez ETA
Fabryka Hörmann zwiększa moce produkcyjne

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów