Przejdź do artykułu
2021-01-26 | Głos z rynku

Więcej połączeń między Belgią a Polską

Firmy Lineas i PCC Intermodal zwiększają częstotliwość swoich regularnych połączeń kolejowych między Belgią, a Polską. Od 1 lutego Poland Xpress będzie kursował pięć razy w tygodniu. Połączenie zapewni o 50% większą przepustowość dla ładunków konwencjonalnych, a przestrzeń kontenerowa zwiększy się do ponad 600 TEU tygodniowo.

Lineas i PCC Intermodal nawiązały współpracę partnerską rok temu, kooperacja ta rozpoczęła się od trzech pociągów tygodniowo jeżdżących na trasie z Antwerpii przez Frankfurt nad Odrą do Poznania. Stamtąd wagony dalej kierowane są do pozostałych regionów w całej Polsce, natomiast kontenery jadą do swoich miejsc docelowych, dzięki rozbudowanej sieci regularnych połączeń PCC Intermodal. Podczas gdy PCC Intermodal zapewnia zasięg w najważniejszych regionach w Polsce i na Dalekim Wschodzie, Lineas oferuje rozwiązania kolejowe dla reszty Europy, takich jak Włochy, Francja i Hiszpania.

Poland Xpress, uruchomiony na początku 2020 roku odniósł natychmiastowy sukces. Serwisy uruchomione tuż przed wybuchem pandemii Covid-19 okazały się być szybką i niezawodną alternatywą dla zamkniętych, zatłoczonych granic i ograniczeń w przewozie. W ciągu 2020 roku ponad 200 pociągów przewiozło towary między krajami. Stale rosnący popyt skłonił partnerów do zwiększenia częstotliwości pociągów z trzech do pięciu kursów tygodniowo w obie strony. Powiększony serwis rusza w przyszły poniedziałek – pierwszego lutego!

Dzięki temu rozwojowi, Lineas będzie oferował o 50% większą pojemność dla wagonów konwencjonalnych, a ilość towarów przewożonych w kontenerach PCC Intermodal wzrośnie do 600 TEU tygodniowo.

Poland Xpress jest częścią europejskiej sieci Lineas Green Xpress, jak i regularnej sieci kolejowej PCCI, łączącej Holandię, Niemcy, Polskę i Belgię. Towary przywożone ze Wschodu przez Polskę do Antwerpii, dzięki tej sieci połączeń, mogą sprawnie docierać do ponad 20 kluczowych miejsc docelowych w Europie, w obu kierunkach.

Prezes PCC Intermodal – Dariusz Stefański: „Uruchomiliśmy regularny serwis intermodalny pomiędzy Polską i Belgią w odpowiednim momencie, dokładnie wtedy gdy rynek potrzebował, niezawodnego/stabilnego rozwiązania. To była dość ryzykowna decyzja, nikt nie spodziewał się pandemii korona-wirusa, trudno było przewidzieć jak w tej nowej sytuacji zachowa cię rynek. To był wielki sprawdzian dla nas wszystkich. Jestem dumny, że zdaliśmy go na piątkę, a rozwiązanie intermodalne świetnie sprawdza się na runku niezależnie od okoliczności. By przenieść jeszcze więcej ładunków z dróg na tory, wspólnie z Lineasem, zwiększamy częstotliwość kursowania pociągów w relacji z/do Antwerpii. Wyposażone w nowe zestawy wagonów pociągi, będą od teraz kursowały w korytarzu między Polską i Belgią codziennie!”

Połowa wolumenów w Poland Xpress była wcześniej przewożona transportem drogowym. Olivier Deprez, Head of Network Management & Alliances w Lineas: „Sukces naszego Poland Xpress świadczy o nieustającej chęci naszych klientów do dalszego transportu towarów koleją. Cieszymy się, że dzięki zwiększonej częstotliwości naszych usług z PCC Intermodal umożliwiamy firmom przewożenie ich towarów z całej Polski do Europy, tym samym jeszcze bardziej optymalizując ich łańcuch dostaw”.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rozwiązania Tork® pomagają zakładom zapewnić nowy standard higieny
Polski przemysł wymaga masowej automatyzacji
PSIwms będzie sterować Centrum Dystrybucyjnym LPP w Brześciu Kujawskim
DHL Express zamawia osiem frachtowców Boeing 777
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Regularne połączenie kolejowe na Ukrainę z PL
Nowe platform PCC Intermodal trafią na trasę Polska - Belgia
Transport na Wschód nabiera na znaczeniu
PCC Intermodal świętuje 15-lecie działalności
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA