Przejdź do artykułu
2021-01-25 | Głos z rynku

PSIwms w Brześciu Kujawskim

W styczniu 2021 roku firma LPP rozpoczęła budowę centrum dystrybucyjnego w Brześciu Kujawskim. Inwestycja o wartości około 200 mln zł jest jednym z kluczowych projektów firmy w zakresie rozwoju logistyki. Do obsługi procesów logistycznych w tak ważnym dla LPP projekcie firma wybrała sprawdzony system zarządzania magazynem PSIwms.

Prace budowlane potrwają do końca bieżącego roku, a uruchomienie centrum o powierzchni 75 tys. m kw. planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Inwestycja ma duże znaczenie dla łańcucha dostaw firmy, wzmocni  sieć zaopatrzenia i dystrybucji spółki oraz umożliwi dywersyfikację operacji logistycznych. Z nowego centrum wysyłanych będzie tygodniowo nawet do 8 mln sztuk ubrań i akcesoriów do sklepów i magazynów LPP w kilkunastu krajach. Operacje logistyczne będą zarządzane przez system PSIwms, a ich planowanie będzie się odbywać za pomocą modułu Warehouse Advanced Planning, który w sposób automatyczny, wykorzystując algorytmy przetwarzające duże ilości danych, optymalizuje pracę sorterów magazynowych.

PSIwms obsługuje obecnie procesy logistyczne w Centrum Dystrybucyjnym LPP w Pruszczu Gdańskim, oraz Fulfillment Centers (FC) w Gdańsku, Rumunii i na Słowacji odpowiedzialnych za szybką realizację zamówień klientów sklepów internetowych LPP (e-commerce).

Współpraca firm rozwija się od 2007 roku, a systemy PSI wspierają ekspansję biznesową LPP. W ostatnim okresie przeprowadzono optymalizację magazynu pod kątem wspierania sprzedaży e-commerce oraz wprowadzono dodatkowy moduł do planowania procesów logistycznych - Warehouse Advanced Planning. Zaimplementowano także rozwiązanie do optymalizacji ścieżki kompletacji zamówień z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

LPP buduje centrum dystrybucyjne przy autostradzie A1
CCC we współpracy z PSI wdrożyło system automatycznego sterowania wózkami
LPP przedłuża umowę najmu powierzchni w SEGRO Stryków
Producent odzieży będzie obsługiwał Europę Środkową ze Słowacji
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA