2020-11-16 | Głos z rynku

Zamawiasz w IKEA, odbierasz w Paczkomacie

IKEA Retail wprowadza nową usługę “Dostawa do Paczkomatów®”. Klienci kupujący produkty na stronie IKEA.pl mogą wybrać jeden z ponad 9 tysięcy Paczkomatów® InPost w całej Polsce, do których trafi zamówienie. Współpraca z InPost to kolejny krok w celu zwiększenia dostępności produktów IKEA.

Do Paczkomatów® InPost klienci mogą zamawiać produkty, które mieszczą się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38cm i o wadze do 24kg. Podczas zakupów na stronie IKEA.pl lub przez Aplikację IKEA system sam oceni, czy wybrane produkty mogą zostać dostarczone do Paczkomatu® InPost. Nowa metoda dostawy będzie dostępna dla około 4000 artykułów z oferty dostępnej na IKEA.pl. Koszt usługi jest stały i wynosi 12 złotych, a czas realizacji takiego zamówienia to 1-2 dni robocze.

– Dzięki podjęciu współpracy z InPost nasi klienci otrzymują wygodny sposób dostawy produktów. Mogą odbierać je z Paczkomatów® w dowolnym momencie, przez całą dobę, z zachowaniem sanitarnych rygorów, co jest szczególnie istotne w dobie pandemii koronawirusa - mówi Andrzej Sadecki, Country Customer Experience Manager w IKEA.

- Przygotowując się do uruchomienia usługi jeszcze dokładniej dopasowaliśmy rozmiary opakowań do wielkości zamówienia. W ten sposób minimalizujemy zużycie papieru i optymalnie wykorzystujemy przestrzeń w transporcie przesyłek. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest dla nas niezwykle istotne, dlatego też zależy nam, aby wprowadzane usługi przyczyniły się do osiągnięcia przez nas celów założonych w Strategii People and Planet Positive i neutralności klimatycznej do 2030 roku – dodaje.

Klienci IKEA coraz częściej dokonują zakupów na stronie IKEA.pl. Udział sprzedaży online w całkowitej sprzedaży w roku finansowym 2020 wzrósł dwukrotnie z 10 do 20 procent. Liczba odwiedzin na stronie IKEA.pl wzrosła w tym roku o 30% do rekordowego poziomu 154 milionów. Polska to jeden z najszybciej rosnących rynków online w IKEA na świecie.

– Jestem przekonany, że klienci IKEA bardzo szybko polubią korzystanie z nowej opcji dostawy do Paczkomatów® InPost. Sieć 9000 lokalizacji sprawia, że teraz oferta IKEA będzie łatwo dostępna dla znacznie szerszej grupy konsumentów – bez konieczności wychodzenia z domu. Warto zwrócić uwagę, że cena przesyłki – której waga może sięgać aż 24 kg – jest bardzo atrakcyjna. Według raportu Gemius Paczkomaty® InPost są już najbardziej popularną formą dostawy zamówień ze sklepów internetowych, wybieraną częściej niż przesyłka kurierska. Co więcej – opcja dostawy do Paczkomatów® motywuje prawie 70% klientów do zakupów w danym sklepie internetowym. Dziś taka forma dostawy to must have dla każdego większego sklepu internetowego – oprócz dostępności w trybie 24/7, daje możliwość bezdotykowego otwierania skrytek za pomocą aplikacji mobilnej – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

„Dostawa do Paczkomatów®” to kolejna obok Punktów Odbioru Zamówień usługa wprowadzona przez IKEA z myślą o zwiększeniu dostępności produktów na obszarze całej Polski. Dzięki nim klienci w całym kraju mogą kupować w przystępnych cenach elementy wyposażenia wnętrz i odbierać internetowe zamówienia w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

IKEA kontynuuje rozwój w kierunku wielokanałowości odpowiadając na potrzeby i oczekiwania swoich klientów. Wprowadzenie nowej metody dostawy to część naszej transformacji w kierunku wielokanałowej sprzedaży, rozwijania nowych usług i poszerzania dostępności w Polsce.

W roku finansowym 2020 IKEA otworzyła 17 nowych punktów umożliwiających klientom osobisty odbiór produktów zamówionych online. Już teraz klienci mogą zamawiać produkty z asortymentu firmy do 37 Punktów Odbioru Zamówień. W kolejnym roku finansowym firma planuje uruchomienie kolejnych 30 takich miejsc spotkań z klientami. Testowane są przy tym również nowe rozwiązania, takie jak Mobile Punkty Odbioru Zamówień, czy też usługa “Zamów i Odbierz w Skrytce IKEA”. To rozwiązanie umożliwi klientom odebranie zamówień w skrytce zlokalizowanej przy sklepie IKEA, przez całą dobę.


Zobacz także

Trzy polskie podmioty działają w ramach programu Horyzont 2020
Ball Aerospace podpisuje wieloletni kontrakt z Dassault Systèmes
Asisto korzysta z bazy produktowej GS1 Polska
SPAR testuje dostawy elektrycznymi Nissanami
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

IKEA otwiera nowy magazyn i stawia na ochronę klimatu
Poczta Polska i SwipBox uruchamiają 200 automatów paczkowych
IKEA Industry Lubawa nowy magazyn wyrobów gotowych
Paczka z automatu samoobsługowego
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA