2020-08-11 | Głos z rynku

Novatek otwiera w Niemczech kolejną stację tankowania LNG

Oddana do użytku w Buchholz Aller stacja tankowania skroplonego gazu ziemnego Novatek to kolejny obiekt z rozwijającej się sieci, która powstaje na terytorium Niemiec. Podobnie jak dwie poprzednie, które od kilku miesięcy działają w Rostocku i w Poczdamie, zlokalizowana jest w strategicznym miejscu, przy autostradzie A7. Dzięki zastosowaniu dwóch stanowisk obiekt może obsłużyć do 150 pojazdów ciężarowych dziennie.

Uruchomiona w Buchholz Aller nowa stacja LNG Novatek to kolejny ważny punkt umożliwiający dostęp do gazowego paliwa na terenie Niemiec. Infrastruktura do tankowania w tym kraju jest szczególnie ważna z uwagi na położenie geograficzne i krzyżujące się główne europejskie szlaki transportu dalekobieżnego. Dlatego też z ogromnym optymizmem została przyjęta przez branże TSL decyzja niemieckiej Rady Federalnej o przedłużeniu do końca 2023 roku zwolnienia samochodów ciężarowych zasilanych LNG z opłat za przejazdy autostradami. Z pewnością będzie to stymulowało dalszy wzrost liczby pojazdów ciężarowych zasilanych skroplonym gazem ziemnym i wpłynie pozytywnie na dynamikę budowy nowych stacji tankowania LNG, bowiem te rynki są ze sobą silnie skorelowane. Novatek, jako producent i dostawca gazu ziemnego, z pewnością odegra w tym obszarze ważną rolę. Prowadzone przez spółkę we współpracy z belgijską firmą Fluxys przedsięwzięcie jakim jest budowa w Rostocku terminalu przeładunkowego LNG, potwierdzają poważne plany i zaangażowanie firmy w rozwój tego sektora.

Skroplony gaz ziemny to paliwo idealne na obecne czasy. Nie tylko umożliwia spełnienie coraz bardziej rygorystycznych wymogów Unii Europejskiej w zakresie niskoemisyjności flot, ale również doskonale wpisuje się w dążenia firm do optymalizacji kosztów.

„Ekologiczny i zarazem ekonomiczny skroplony gaz ziemny jest naturalnym wyznacznikiem zmian zachodzących w branży TSL, dlatego jako producent i dostawca LNG angażujemy się w rozwój infrastruktury tankującej, która powstaje w pobliżu autostrad lub dróg szybkiego ruchu w Niemczech” – powiedział Dariusz Bratoń Prezes Novatek Green Energy. „Jednakże wsłuchując się w potrzeby spedytorów podjęliśmy strategiczną decyzję o równoległym rozwoju i poszerzeniu oferty o możliwość budowy stacji tankowania na terenie danej bazy transportowej i dostaw LNG dedykowanych konkretnej firmie” – dodaje Dariusz Bratoń.

Spółka Novatek Green Energy planuje uruchomienie kolejnych stacji tankowania LNG, które powstaną jeszcze w tym roku i w latach następnych zarówno w Niemczech jak i w Polsce.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rynek magazynowy odporny na COVID-19 w I połowie 2020 r.
72 kierowców będzie miało szansę przejść fachowe szkolenie z zakresu pierwszej pomocy
FREJA Polska kupuje kolejne ciągniki siodłowe
Dostawa do punktów staje coraz bardziej popularna
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Płatność kartą DKV na kolejnych stacjach z LNG
Dachser stawia dwuhektarowy magazyn w Erfurcie
MLP Business Park Niederrhein będzie pierwszym tzw. parkiem hybrydowym
Otwarcie stacji tankowania LNG na parkingu Epo-Trans w Krzywej
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA