2020-06-02 | Głos z rynku

Rozwiązania chroniące przed zarażeniem

Smurfit Kappa wprowadziła na rynek portfolio produktów, które mają pomóc firmom, szkołom i biurom wznowić działalność zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa, wraz ze znoszeniem kolejnych ograniczeń związanych z pandemią Covid-19.
Portfolio bezpiecznych rozwiązań obejmuje przegrody ścienne, separatory do biurek i stanowisk pracy, ścianki ochronne dla punktów sprzedaży oraz znaki bezpieczeństwa wykonane z tektury falistej.

Osłona ochronna na biurko SafeShield została po raz pierwszy wyprodukowana we Francji, gdzie po dwóch miesiącach zostały ponownie otwarte szkoły. Ten prosty i lekki produkt chroni obszar wokół każdego ucznia, zapewniając bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne. Osłona osiada powłokę lakierową, dzięki czemu może być wielokrotnie czyszczona środkami na bazie alkoholu.

"To wspaniałe, że we Francji dzieci mogą wrócić do szkół, a firmy zaczynają ponownie się otwierać. Konieczne jest jednak, abyśmy wszyscy podejmowali wspólne wysiłki w celu zapewnienia łagodzenia ograniczeń w sposób odpowiedzialny. Współpracowaliśmy z nauczycielami z kilku placówek oświatowych w celu stworzenia odpowiedniego produktu, który będzie chronił dzieci i młodzież w dyskretny sposób” – informuje Jean-Christophe Bugeon, dyrektor generalny Smurfit Kappa we Francji.

Wiele firm obecnie stosuje na swoich liniach produkcyjnych przegrody firmy Smurfit Kappa oddzielające poszczególne stanowiskach pracy. "Wielkie podziękowania dla Smurfit Kappa za przegrody, które są prostym i pomysłowym rozwiązaniem w zakresie ochrony naszych pracowników", mówi Charles-Armand de Belenet, dyrektor zarządzający firmy Bollinger, która jest wiodącym producentem szampana.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również SafeSpace, czyli ścianka ochronna o wysokości 2,2 m, która w Irlandii i Wielkiej Brytanii, umożliwia pracownikom zachowanie bezpiecznej odległości w wielu sektorach handlu i usług. Produkt zapewnia szybki montaż, możliwość umieszczenia logo marki oraz w 100% nadaje się do recyklingu.

"W związku z przedstawionymi planami wznowienia działalności w najbliższym czasie, współpracujemy z wieloma firmami, aby pomóc im w dokonaniu niezbędnych zmian związanych zkoniecznością zachowywania dystansu społecznego. W szczególności przegrody SafeBarrier, stosowane w punktach sprzedaży detalicznej, są niezwykle użytecznym i skutecznym rozwiązaniem dla sklepów, które nie zawsze chcą inwestować w ścianki z pleksiglasu przy kasach. Jestem dumny z naszego Zespołu Projektowego, który bardzo szybko stworzył te rozwiązania, aby firmy mogły dokonać zmian niezbędnych do wznowienia ich działalności” stwierdził Eddie Fellows, Dyrektor Generalny Smurfit Kappa w Wielkiej Brytanii i Irlandii wspominając o Portfolio bezpiecznych rozwiązań.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Obecnie największe statki świata to potężne bazy danych
Konsumenci za oszczędności są skłonni przekazać poufne dane
Polski eksport do sieci sklepów DIY w czasach pandemii
GEFCO i AUTO1.com rozwijają logistykę samochodów używanych
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Smurfit Kappa i WWF Kolumbia chronią lasy
Smurfit Kappa weźmie udział w projekcie dotyczącym magazynowania energii w formie wodoru
Smurfit Kappa zastępuje opakowanie EPS ekologiczną alternatywą na bazie papieru
Niskoemisyjne cele Smurfit Kappa w ramach Science Based Target
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA