Przejdź do artykułu
2024-07-10 | Głos z rynku

Smurfit Westrock z debiutem giełdowym

Smurfit Westrock plc, globalny lider w produkcji zrównoważonych opakowań, ogłosił swoje pierwsze notowanie na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE) pod symbolem "SW", po zakończeniu wcześniej ogłoszonego połączenia Smurfit Kappa i WestRock w dniu 5 lipca 2024 r.
Smurfit Westrock z debiutem giełdowym (Żródło: Smurfit Westrock)

Spółka jest też notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (LSE) pod symbolem "SWR".

Smurfit Westrock, działając w 40 krajach i korzystając z wiedzy ponad 100 000 pracowników, ma wyjątkową i bezkonkurencyjną zdolność do dostarczania swoim klientom najbardziej zróżnicowanej, innowacyjnej i zrównoważonej gamy rozwiązań w zakresie opakowań z materiałów odnawialnych i nadających się do recyklingu.

– Połączenie Smurfit Kappa i WestRock tworzy światowego lidera w dziedzinie zrównoważonych opakowań, łącząc ogromne doświadczenie i wiedzę obu firm – powiedział Tony Smurfit, Chief Executive Officer Smurfit Westrock. – Wierzymy, że to połączenie prowadzi do powstania czołowego gracza i preferowanego partnera w dziedzinie ekologicznych opakowań. Jestem dumny, że zostałem powołany do kierowania tym niezwykłym zespołem wspaniałych ludzi. 

 – Akcjonariusze zarówno Smurfit Kappa, jak i WestRock w przeważającej większości poparli nasze połączenie. Smurfit Westrock ma unikatowy zasięg geograficzny, a dzięki naszym wiodącym w branży aplikacjom, niezrównaną zdolność do dostarczania wartości naszym klientom – dodał Ken Bowles, Chief Financial Officer Smurfit Westrock. 

Handel na LSE rozpoczął się dziś o 8:00 BST (9:00 czasu polskiego), a na NYSE o 9:30 EDT (15:30 czasu polskiego), po uroczystym dzwonku rozpoczynającym sesję.


Zobacz także

XII edycja In4Log 2024 to lekcja magazynowej optymalizacji z wykorzystaniem najnowszej technologii
H-Logistyka na dłużej w SEGRO Park Gliwice
Polska największym rynkiem przemysłowo-logistycznym w CEE-13
Rebelianci Huti blokują morskie trasy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów