2019-10-28 | Głos z rynku

Ubezpieczenia na podróż – jakie dodatki do polisy warto dokupić?

Podczas doboru polisy turystycznej można dokupić wiele dodatków. W ten sposób rozbudowujemy ubezpieczenia na podróż, dopasowując je do miejsca i charakteru wyjazdu, planowanej aktywności oraz naszych indywidualnych potrzeb. Dowiedz się, co można dokupić do standardowej polisy, która zapewnia pokrycie kosztów leczenia za granicą.

Ubezpieczenia bagażu

Podczas podpisywania umowy na ubezpieczenie turystyczne możemy dokupić ubezpieczenie bagażu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się przede wszystkim, gdy podróżujemy samolotem. Niestety zarówno w liniach regularnych czy budżetowych, jak i w lotach czarterowych (wykupionych wraz z wycieczką u touroperatora) czasami zdarzają się zniszczenia, kradzieże czy zagubienia bagaży rejestrowych (nadanych podczas odprawy na lotnisku). Dodatek do ubezpieczenia na podróż zapewni nam w takich przypadkach chociaż częściową rekompensatę straty. Dostępne są także opcje ubezpieczenia od opóźnienia bagażu oraz opóźnienia lotu

Dodatki dla osób aktywnych

Przed podpisaniem umowy na ubezpieczenie turystyczne warto bardzo dokładnie przeczytać OWU (dokument ten zawiera ogólne warunki ubezpieczenia). Znajdują się tutaj szczegółowe informacje na temat zdarzeń, które objęte są ochroną. Podczas wakacji i innych wyjazdów zagranicznych wiele osób planuje różne aktywności. Sporty często uznawane są przez Towarzystwa Ubezpieczeniowe za podwyższone ryzyko, dlatego standardowe ubezpieczenia na podróż nie obejmują wypadków podczas ich uprawiania.

W OWU znajdziemy listę ryzykownych sportów (wbrew pozorom nie znajdują się tutaj wyłącznie sporty typowo ekstremalne), które wymagają dokupienia dodatkowej ochrony. Gdy nie zapłacimy za taki dodatek, ewentualny wypadek czy kontuzja podczas uprawiania sportu będzie wyłączona z ubezpieczenia. Ubezpieczyciel nie pokryje wtedy kosztów leczenia i rehabilitacji oraz nie wypłaci nam odszkodowania za nieszczęśliwy wypadek.

Za granicą koszty ratownictwa są w całości płatne. Podczas wypadku w górach (np. na stoku narciarskim czy szlaku), rejsu statkiem po morzu lub oceanie, wyprawy do dżungli czy na pustynię za ewentualną pomoc służb ratunkowych należy zapłacić. Ważne jest więc, aby w ramach ubezpieczenia na podróż wykupić dodatek zapewniający pokrycie z polisy kosztów ratownictwa. Ochroną możemy objąć także droższy sprzęt sportowy. Dzięki temu otrzymamy odszkodowanie w razie jego kradzieży, zgubienia lub zniszczenia.

Klauzula alkoholowa

Niektóre ubezpieczenia turystyczne pozwalają rozszerzyć polisę o tzw. klauzulę alkoholową. Co to takiego? Zapewnia ona ochronę także wtedy, gdy do nieszczęśliwego wypadku dojdzie pod wpływem alkoholu. Wypicie grzanego wina w przerwie od szusowania na stoku czy ulubionego drinka w hotelowym barze w kurorcie nie będzie już oznaczać, że ubezpieczyciel nie weźmie odpowiedzialności za nasz nieszczęśliwy wypadek, a ubezpieczenie NNW będzie nieważne.

https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/


Zobacz także

ILS Sp. z o.o. ogłasza przetarg na obsługę transportową
C.H. Robinson przeznaczy 1 mld dolarów w rozwój technologii
DB Schenker zarządza logistyką dla MediaMarkt Szwecja
Dematic wzmacnia polski rynek intralogistyki
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wszystko co powinieneś wiedzieć o ubezpieczeniach cargo
O czym pamiętać przy zgłaszaniu szkody z OC?
Ubezpieczenie od ryzyka jest istotne dla pracy kuriera
Zobacz, co zrobić gdy Twoje auto zostanie zdewastowane
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA