2019-07-24 | Głos z rynku

IVECO sprzedaje coraz więcej gazowców

Mając na względzie redukcję wpływu transportu drogowego na środowisko naturalne oraz optymalizację kosztów transportu firma CITRONEX rozszerza swój tabor pojazdów o nowe dziesięć jednostek ekologicznych ciągników siodłowych IVECO Stralis NP460. Pojazd zasilany gazem ziemnym, wykazał w licznych testach swój potencjał w redukcji emisji spalin i ograniczenia kosztów eksploatacji.

Wojciech Gowin, menadżer ds. transportu, CITRONEX- „Testy nowego ciągnika IVECO, które przeprowadziliśmy, miały na celu sprawdzenie w praktyce walorów eksploatacyjnych IVECO Stralis NP460 oraz weryfikację zastosowania pojazdów z alternatywnymi układami napędowymi w codziennej działalności naszej firmy. W okresie dwóch tygodni, pojazd realizował zlecenia na wyznaczonych trasach krajowych, głównie była to dostawa świeżych owoców do centrów logistycznych”.

Zamówione ciągniki IVECO Stralis NP LNG uzupełnią flotę ponad 300 jednostek przewoźnika, który od ponad 30 lat zapewnia transport krajowy i międzynarodowy. Samochody zostaną objęte 60 miesięcznym kontraktem M&R IVECO, zawierającym między innymi: Assistance Non Stop, pełną obsługę eksploatacyjną wraz z pełną gwarancją na cały pojazd.

IVECO Stralis NP460 LNG dla CITRONEX mają zostać dostarczone w wersjach Standard już we wrześniu tego roku.

Ciągnik Stralis NP460

Dzięki napędowi gazowemu o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2.000 Nm auto posiada analogiczną dynamikę jak pojazdy z konwencjonalnymi układami napędowymi. Stralis NP460 wyposażony jest we wszystkie systemy wspierające kierowcę jak jego odpowiedniki napędzane olejem napędowym. Posiada m.in. zintegrowany system wspomagania jazdy HI-CRUISE. System zawierający między innymi funkcję przewidującego tempomatu, który na bazie map ukształtowania terenu, masy zestawu, prędkości pojazdu dobiera parametry pracy układu napędowego. W połączeniu z układem telematyki system monitoruje pracę kierowców i pomaga menedżerom floty w uzyskaniu znacznych oszczędności paliwa.

Pojazd wyposażony jest w dwa zbiorniki LNG magazynujące łącznie ponad 390 kilogramów gazu. Taki zapas pozwala pokonać 1.600 kilometrów na jednym tankowaniu. Komfort pracy kierowcy wynika m.in. z zastosowania najnowszej 12-biegowej zautomatyzowanej skrzyni oraz wysokiej kabiny typu AS. Dodatkowo gazowy układ napędowy jest znacznie cichszy od napędów dieslowskich.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Poczta Polska i SwipBox uruchamiają 200 automatów paczkowych
Rusak Business Services rozpoczął współpracę z Via Cargo S.A.
FedEx Express wprowadza do eksploatacji nowe samoloty
WebEye osiągnął kolejny kamień milowy w rozwoju
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Koszty użytkowania silników CNG/LNG są niższe niż Diesla
IVECO wprowadza na rynek nowy model IVECO S-WAY
IVECO przekazało ciągniki siodłowe o mocy 460 KM
Napęd ekologiczny coraz powszechniejszy w transporcie
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA