2019-07-23 | Głos z rynku

Kolejowa współpraca Rusaka

Firma Via Cargo S.A. działająca na międzynarodowym rynku przewozowym od 2004 roku w lipcu dołączyła do grona klientów Rusak Business Services.

W ramach współpracy biura Rusak Business Services w Białej Podlaskiej i Białymstoku są odpowiedzialne za odprawy importowe kół do wagonów i lokomotyw z Rosji, w tym za kompleksowe przygotowanie dokumentacji celnej.

„Bardzo się cieszę, że udało się nam pozyskać kolejnego klienta z branży spedycyjnej i logistycznej. Rusak Business Services to firma otwarta także na współpracę z tego typu przedsiębiorstwami. Nasza strategia zakłada świadczenie usług komplementarnych i wspieranie całego sektora logistycznego w realizacji odpraw celnych. Dziękujemy Via Cargo S.A. za zaufanie” - mówi Tomasz Rusak, Prezes Zarządu Rusak Business Services.

Via Cargo firma z misją

Od 2014 r. Via Cargo S.A. jest częścią luksemburskiego holdingu Exploris SA. Holding zrzesza 16 spółek w kilku europejskich krajach, które współpracują ze sobą w różnych obszarach rynkowych – transportu kolejowego, spedycji kolejowej i samochodowej oraz napraw i serwisu taboru kolejowego. Via Cargo specjalizuje się w przewozach masowych ciężkich składów całopociągowych. Holding posiada znaczną infrastrukturę przewozową (ponad 70 lokomotyw, wagony i bocznice). Firma dba o ciągły rozwój spółki inwestując w nowe technologie takie jak: specjalistyczne oprogramowanie wspomagające prowadzenie ruchu kolejowego, badania szlaków pod kątem oszczędności emisji spalin i zużycia energii elektrycznej oraz w szkolenia pracowników.

Celem Via Cargo S.A. jest stworzenie paneuropejskiego przewoźnika operującego własnym taborem we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Wiodący broker celny

Rusak Business Services (Grupa Rusak) to jeden z głównych graczy w zakresie obsługi celnej na polskim rynku. Blisko 30-letnie doświadczenie w dziedzinie handlu zagranicznego pozwoliło brokerowi zbudować zespół ekspertów oraz wypracować partnerskie relacje biznesowe z największymi polskimi i międzynarodowymi firmami. Działania agencji koncentrują się w dwóch głównych obszarach: outsourcingu obsługi celnej i Trade Compliance. Profesjonalizm i wiarygodność Rusak Business Services potwierdza certyfikat AEO (Authorised Economic Operator), a także wdrożony system jakości wg norm ISO. Firma posiada ponad 20 oddziałów w całej Polsce, punkty obsługi składów celnych oraz podatkowych, a także szereg miejsc uznanych dla procedury uproszczonej.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

FedEx Express wprowadza do eksploatacji nowe samoloty
WebEye osiągnął kolejny kamień milowy w rozwoju
GEFCO robi zakupy i rozwija się na rynku platform cyfrowych
Raben zwiększa świadomość ekologiczną dbając o środowisko
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Kujawsko - pomorskie z nowym oddziałem Grupy Rusak
Rusak stworzył autorski system do obsługi celnej
Klasyfikacja taryfowa towarów a Wiążąca informacja stawkowa (WIS)
Biuro Zarządu Rusak Business Services zmieniło siedzibę
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA