2019-07-22 | Głos z rynku

FedEx wprowadza w Europie Boeinga 767F

FedEx Express, podmiot zależny FedEx Corp. i największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, wzmacnia sieć połączeń w Europie, dzięki nowemu samolotowi cargo, Boeing 767F.

Będąc częścią prowadzonego przez firmę programu modernizacji floty, nowy samolot zwiększy możliwości transportu przesyłek na trasie Dublin – Londyn – Paryż, wspierając tym samym zwłaszcza irlandzkie przedsiębiorstwa eksportujące do UK i Europy kontynentalnej.

Pierwszy Boeing 767F, rozpoczynający służbę w barwach FedEx w Europie, zapewnia większą ładowność, niższą emisję hałasu oraz dwutlenku węgla. Inwestycja stanowi element prowadzonych przez firmę działań, mających na celu dalszą rozbudowę europejskiej sieci połączeń lotniczych i drogowych.

Nowa maszyna pięć razy w tygodniu połączy hub’y FedEx w Dublinie i na lotnisku Stansted w Londynie z hubem zlokalizowanym na lotnisku Charles de Gaulle w Paryżu – jednym z największych, obok Kolonii i Liège, należących do FedEx w Europie.

Nowy Boeing 767F może przewieźć ponad 41 000 kg ładunku, co stanowi wzrost o ok. 16% w porównaniu z dotychczas używanymi modelami. Nowa maszyna charakteryzuje się również niższym o 9% spalaniem, co przekłada się na obniżenie emisji szkodliwych substancji o 21% w przeliczeniu na każdy kilogram ładunku.

„Cieszymy się, że na trasie Dublin – Londyn – Paryż możemy zaprezentować nową maszynę. Modernizacja naszej floty na czystszą pod względem emisji, cichszą i bardziej wydajną, stanowi priorytet dla FedEx Express, a zakup Boeinga 767F to z pewnością ważny krok w tym kierunku. Większa ładowność nowej maszyny oferuje również większe możliwości naszym irlandzkim klientom, którzy eksportują swoje produkty do Wielkiej Brytanii oraz Europy kontynentalnej” – powiedział Eser Sezek, Managing Director, Ireland Operations.

„W naszym hubie w Dublinie skupiamy się na zapewnieniu znakomitej jakości usług naszym klientom, przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu realizowanych operacji na lokalne środowisko. Nowy samolot, obok użytkowanych dotychczas B777, zapewni naszym klientom jeszcze lepszą dostępność usług” – dodał.

Przygotowania do wprowadzenia nowej maszyny trwały wiele miesięcy. W tym czasie niezbędne szkolenia przeszła cała załoga, w tym osoby odpowiedzialne za ruch lotniczy, pracownicy rampy oraz technicy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

WebEye osiągnął kolejny kamień milowy w rozwoju
GEFCO robi zakupy i rozwija się na rynku platform cyfrowych
Raben zwiększa świadomość ekologiczną dbając o środowisko
Dachser ASL umacnia się w Azji Południowej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FedEx zatroszczy się o bezpieczeństwo rowerzystów
Sojusz amerykańsko - izraelski na rynku przewozów cargo
Dachser z czarterem do Szanghaju na szczyt sezonu
UPS zwiększa ładowność między Polską a Hongkongiem
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA