2018-06-01 | Głos z rynku

We wtorek ruszył In4Log 2018

Zmienność to zasadnicza cecha gospodarki XXI wieku. Aby reagować płynnie na dynamikę przepływu towarów, logistykę wewnętrzną musi charakteryzować ELASTYCZNOŚĆ, SPRAWNOŚĆ i BALANS. Te trzy umiejętności stanowią kluczową osnowę idei tegorocznego projektu Innovations for Logistics Industry (In4Log 2018).
We wtorek ruszył In4Log 2018 (Żródło: Kontext)

VII edycja wydarzenia, które wspólnie zorganizowało wydawnictwo Medialog i Międzynarodowe Targi Poznańskie, skupiło się na innowacjach w logistyce przemysłu, nowoczesnych technikach kompletacji towarów i organizowaniu przepływów wewnętrznych.

Zarządzanie w nowoczesnym stylu logistyką wewnętrzną nie sprowadza się wyłącznie do posiadania nowoczesnych urządzeń. Dzisiaj coraz trudniej osiągnąć tylko tym sposobem wymarzoną przewagę konkurencyjną. Ważne jest, aby posiąść umiejętność codziennego ćwiczenia metod oraz standardów pracy prowadzących przedsiębiorstwo do szczupłej struktury i efektywności. Stąd na miejscu jest porównanie do treningu sportowego i slogan tegorocznej edycji In4Log: „Ćwicz się w LEAN”. Kluczem do sukcesu w dochodzeniu do statusu LEAN w przedsiębiorstwie jest zbudowanie kultury zachowań, co jest możliwe poprzez powtarzanie i żmudne ćwiczenia doskonalące. Targi Modernlog to doskonałe miejsce dla prezentacji sposobów, jakimi każdego dnia i na każdym kroku można zmieniać oblicze własnej firmy. Aby poznać sposoby „ćwiczeń z LEAN” i spojrzeć na posiadane urządzenia do logistyki wewnętrznej w nowy sposób. Nadać im niespotykaną produktywność, poprzez lepsze wykorzystanie zasobów. Dobre praktyki i wzory, które poznamy na In4Log, mogą stać się przepisem na kreatywne podejście do własnej logistyki wewnętrznej i kształtowania procesów.

Zasadniczym przesłaniem In4Log jest chęć przekazania inwestorom informacji, że każda istniejąca i zastana przestrzeń produkcyjna może podlegać zmianie w duchu LEAN, a proces ten nie wymaga szczególnego nakładu kapitału. Wiele z urządzeń nadaje się do tego doskonale, wystarczy je odpowiednio doposażyć i zastosować logikę eliminacji MUDA, czyli wszelkiego rodzaju marnotrawstwa.

DSC 0078

Tegoroczne pokazy „Ćwiczeń z LEAN” odbywają się według scenariusza, który pokazuje sposoby wpływania na takie parametry pracy, jak: wydajność, szybkość przepływu, czas realizacji dostaw wewnętrznych i bezbłędność wydań kompletacyjnych. Codzienne pokazy ćwiczeń odbywają się w hali 7A na targach Modernlog w dniach od 5 do 8 czerwca 2018 r., o pełnych godzinach.

Partnerzy technologiczni In4Log 2018

Promag, Damix, Dalmec, Uni Carriers, Ente, Luca Logistic Solutions, Logisystem, Olejnik Systemy Magazynowe, AG Consult, LKE

Krzysztof Pograniczny Szef projektu In4Log Industry


Zobacz także

Targi Modernlog 2018: Na drodze do Przemysłu 4.0
Avis ma narzędzia IT do zarządzania wynajmę auta
Raben powiększył flotę o 35 ciężarówki Mercedes-Benz
Gefco opublikowało raport CSR
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Weź udział w wycieczce technologicznej po targach
Szykuje się największe w Polsce wydarzenie w branży logistyki 4.0
VIII edycja eventu Innovations for Logistics odbędzie się pod hasłem „W świecie maszyn 4.0”
Odpowiednie podejście do wymagań klienta jest bardzo ważne
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA