2018-05-10 | Głos z rynku

Łatwiejszy odbiór auta z wypożyczalni

Avis Budget Group wdraża nowoczesne rozwiązania, ułatwiające wynajem aut w jego biurach. Osoby decydujące się na wypożyczenie samochodu w Avis mogą skorzystać z dwóch nowych oprogramowań – „Systemu Zarządzania Utrzymaniem i Uszkodzeniami” („Maintenance and Damage Management System” – MDMS) oraz „Powiadomienia o Przylotach Samolotów” („Flight Arrival Notification” – FAN).
Łatwiejszy odbiór auta z wypożyczalni (Żródło: Fotolia)

MDMS – bezbłędne rozpoznanie uszkodzeń i szybszy zwrot auta

System Zarządzania Utrzymaniem i Uszkodzeniami jest dostępny w punktach wynajmu Avis i Budget, znajdujących się w wielu europejskich miastach, w tym we wszystkich polskich lokalizacjach. Za jego pomocą wypożyczalnia wykonuje dwa zdjęcia samochodu w technologii 360°- jedno przed, a drugie po wynajmie pojazdu. Porównanie obydwu obrazów daje pewność, czy podczas wypożyczenia pojawiły się na nim nowe uszkodzenia.

Oprogramowanie zostało przetłumaczone na wiele języków, w tym polski, co ułatwia wypożyczającym zapoznanie się z raportem na temat ewentualnych uszkodzeń i omówienie ich z obsługą punktu. MDMS gwarantuje zatem pełną przejrzystość i przyspiesza proces zwrotu pojazdu.

FAN – ułatwienie dla klientów podróżujących samolotem

System „Powiadomienia o Przylotach Samolotów” to kolejne nowe narzędzie proponowane Avis. Ułatwia ono odbiór wypożyczanego samochodu na wielu europejskich lotniskach, w tym na wszystkich terminalach w Polsce, na których Avis posiada swoje biura. Przy rezerwacji auta klient podaje numer swojego lotu, dzięki czemu zarówno on sam, jak i personel punktu odbioru samochodu na lotnisku, mogą śledzić przebieg podróży samolotem. System przesyła informację na smartfona między innymi o opóźnieniu lądowania. Daje to duży komfort klientowi – nie musi martwić się o powiadomienie wypożyczalni o ewentualnej zmianie godziny odbioru auta. Osoby korzystające z narzędzia otrzymują też szczegółowe wskazówki, jak dotrzeć do punktu wynajmu aut.

-Nieustanne podnoszenie jakości obsługi klienta dzięki wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań IT to jeden z głównych celów Avis Budget Group – stwierdził Martin Gruber, Dyrektor Zarządzający Avis Budget Group na Niemcy, Austrię, Szwajcarię, Polskę i Czechy. – Wykorzystując nowinki techniczne takie jak MDMS czy FAN, stawiamy kolejny krok w rozwoju obsługi wynajmu aut oraz zagwarantowania wypożyczającym jeszcze większego komfortu, bezpieczeństwa i efektywności całego procesu – zaznaczył.

REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Inwestor i dostawca są równie ważni w procesie implementacji rozwiązania IT
Systemy IT w transporcie i logistyce jako integralna część biznesu w Geis
Jakie technologie będą wspierać mobilność w 2020 roku
Logistyka zasobów przy wsparciu specjalizowanych systemów informatycznych
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA