Przejdź do artykułu

Magazynowanie i Dystrybucja

Magazynowanie i Dystrybucja 4/2014
<< Cofnij

Łączenie w proces

Po raz czwarty wydawnictwo Medialog, wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, przystępuje do realizacji projektu In4log – Innovations for Logistics, jedynego tego typu wydarzenia logistycznego, realizowanego podczas wystawy targowej Taropak.
10Trzy poprzednie edycje imprezy zorganizowane były wokół idei innowacji technologicznych oraz zastosowania automatyki w logistyce wewnętrznej, a także organizacji przestrzeni magazynowej w myśl założeń koncepcji Lean Management. Publiczność targowa zapoznawała się z pracą Modelowego Centrum Dystrybucji, wyposażonego w najnowsze urządzenia – również takie, dla których pokazy w ramach In4Log były premierą na polskim rynku.
 
W tegorocznej edycji kontynuujemy łączenie innowacyjnych rozwiązań logistyki wewnętrznej ze szczupłym przepływem, który stale stanowi trend współczesnego zarządzania w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych. Na przestrzeni 500 mkw. zaprezentujemy strefę przyjęcia, składowania, kompletacji i wyjścia z magazynu, którą obsługiwać będą urządzenia przystosowane do realizacji koncepcji Lean Management. W odróżnieniu od poprzednich edycji, pojawią się też nowe elementy, których wcześniej w ramach pokazów na żywo nie prezentowaliśmy, takie jak bramy magazynowe czy automatyczny sorter.
 
Odwiedzając tegoroczny In4Log można będzie zapoznać się z różnorodnymi rozwiązaniami, które zaprezentowane w praktyce pozwolą uzyskać cenną wiedzę na temat łączenia poszczególnych elementów statycznych i automatycznych w procesach magazynowych.

Urządzenia planowane w realizacji projektu to:
 
  • Obszar kompletacji: system kompletacji głosowej i świetlnej (Pick-by-Voice, Pick-by-Light, LUCA Pick-by-Point);
  • Transport wewnętrzny: przenośniki rolkowe, wózki widłowe (czołowy, typu reach-truck i magazynowy);
  • Rozwiązania intralogistyczne z wykorzystaniem pociągów Mizusumashi;
  • System informatyczny klasy WMS do zarządzania magazynem;
  • Automatyczny system wymiany baterii w wózku widłowym;
  • Palety EPAL, pojemniki systemowe wielokrotnego użytku;
  • Brama szybkobieżna i segmentowa oraz rampa przeładunkowa;
  • Akcesoria magazynowe (obudowy palet, nadstawki, boxy i ręczne wózki magazynowe);
  • Rozwiązania automatycznego sortowania towarów;
  • System automatycznej wymiany baterii w wózkach widłowych.
W realizacji projektu In4Log 2014 weźmie udział kilkunastu partnerów technologicznych: AG Consult, BENNING Power Electronics, Polsad Jacek Korczak, ISL Innowacyjne Systemy Logistyczne, LUCA Systemy Logistyczne, LKE Polska, Mecalux, PKN EPAL, Damix, item, Cassioli, SDI Group, Winterwarm.
 
 
Podobnie jak poprzednie edycje, event In4Log udostępni specjalistom zajmującym się logistyką zawodowo fachowe źródła wiedzy i zaprezentuje najlepsze praktyki, trendy i innowacje technologiczne, co z pewnością będzie inspiracją do przeprowadzenia korzystnych wdrożeń w myśl zasad Lean w obszarach magazynowania i dystrybucji.przez cztery dni targów Taropak (29 września – 2 października) w hali targowej MTP nr 3A. Każdego dnia przewidziano 7 pokazów, rozpoczynających się o pełnej godzinie od 10.00 do 16.00.
 
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów