Przejdź do artykułu
2024-06-20 | W magazynie

Suma korzyści*

Potencjał zwrotnych opakowań transportowych wykonanych z tworzywa RTP jest coraz częściej doceniany nie tylko w sektorze FMCG, ale także w branżach produkcyjnej i magazynowej. Pojemniki tego typu nie tylko poprawiają efektywność oraz obniżają koszty logistyczne, lecz także są przyjazne dla środowiska. System Dolly Max jest tego najlepszym przykładem.
Plastikowa pokrywa z pasami naciągającymi to doskonałe uzupełnienie możliwości Dolly Max Plastikowa pokrywa z pasami naciągającymi to doskonałe uzupełnienie możliwości Dolly Max

Zgodnie z prognozą wzrost przeciętnego wynagrodzenia w polskiej gospodarce w 2024 r. wyniesie 11,9%. Wzrost cen paliwa i energii od początku roku jest niemal stały. Do tego dochodzą inflacja czy opłaty związane z wykorzystaniem opakowań jednorazowych. To wszystko sprawia, że producenci oraz firmy zajmujące się magazynowaniem poszukują rozwiązań zapewniających niższe koszty transportu i obsługi. Dolly Max, hybrydowy system nowej generacji od Loadhog, pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale też umożliwia dostosowanie się do zmiennych potrzeb produkcji i całego łańcucha dostaw. Co ważne, jest też przyjazny dla środowiska.

Bezpieczna alternatywa

Dolly Max to bezpieczne rozwiązanie hybrydowe. Wózek transportowy w tym systemie jest kompatybilny z wieloma konfiguracjami pojemników na posegregowane lub luźne towary. Bez problem pomieści też tradycyjne opakowania kartonowe. Sprawia to, że Dolly Max to idealny zamiennik dla palet, które trzeba owijać folią termokurczliwą czy metalowych pojemników transportowych na kółkach, z których każdy z wymienionych ma wady. Paletom owiniętym jednorazową plastikową folią daleko do rozwiązań ekologicznych. Dodatkowo wymagają one inwestycji w oddzielny sprzęt przeładunkowy. Z kolei stalowe pojemniki na kółkach są ciężkie, a ponadto posiadają ostre metalowe krawędzie i punkty styku mogące uszkodzić przewożone artykuły. Z powodu na ich wagi może wystąpić też problem przy manewrowaniu nimi. Natomiast wózek transportowy Dolly Max bez problemu porusza się w dowolnym kierunku, a dodatkowo wyposażony jest w innowacyjny, jednoprzyciskowy mechanizm hamulcowy.

distributionloadhog800pxmid3 20062024 1

Praca z systemem Dolly Max jest łatwa, miła i przyjemna w każdej konfiguracji

Elastyczność w pakiecie

Warto dodać, że Dolly Max jest kompatybilny z innymi pojemnikami Loadhog, takimi jak: z uchwytem, produktami składanymi oraz wielokrotnie nagradzaną pokrywą do palet Loadhog. Dzięki temu użytkownicy uzyskują bezpieczny i kompleksowy system transportu, który można konfigurować niemal w nieskończoność. Ponadto pokrywa do palet wielokrotnego użytku, stanowiąca ekologiczną opcję dla folii stretch, jest wyposażona w zwijane paski i zintegrowany mechanizm napinający do zabezpieczania ładunku. Dlatego też Dolly Max to obecnie najlepsze rozwiązanie RTP, całkowicie eliminujące potrzebę stosowania opakowań jednorazowych.

Hybrydowy system Dolly Max posiada także plastikową i składaną obwolutę, w wersjach niskiej oraz wysokiej. Umożliwia ona transport nieporęcznych komponentów lub produktów, a w wersji niskiej pozwala także na dopełnienie przestrzeni pojedynczymi pojemnikami. Posiada ona też łatwą do uruchomienia blokadę nożną, która bez problemu pozwala na szybką rozbudowę system. Niska i wysoka wersje plastikowej obwoluty tworzą funkcjonalną platformę o ogromnych możliwościach.

IMG 9324 1800pxloadhog20062024

Składana osłona w wersji niskiej, nie tylko umożliwia transport nieporęcznych komponentów lub produktów, lecz pozwala także na dopełnienie przestrzeni pojedynczymi pojemnikami

 

Suma oszczędności

Dolly Max można też łączyć w pociągi transportowe w zakładzie produkcyjnym lub magazynie. Dzięki temu system wspiera procesy Lean w zakresie szczupłego zarządzania oraz powoduje zmniejszenie inwestycji, chociażby we flotę wózków widłowych. Dolly Max jest również odpowiedzią na problemy związane z dostępnością siły roboczej, ograniczając potrzebę dodatkowej obsługi. Przekonała się o tym firma Bizerba, dostawca precyzyjnych produktów do ważenia, etykietowania i pakowania, wykorzystując wózek Pally 86 od Loadhog. Pozwoliło to na ograniczenie dublującej się obsługi i zaoszczędzenie pracownikom około trzydziestu kilometrów rocznie. Z kolei Böllhoff – firma produkująca złącza dla branży motoryzacyjnej, medycznej i lotniczej – zastąpiła drewniane palety wózkiem Pally 86 z pokrywą do półpalet EUR od Loadhog, zapewniając sobie oszczędności rzędu 125 000 euro rocznie. A wszystko dzięki wyeliminowaniu plastikowej folii stretch i skróceniu czasu pracy. Również wydawnictwo Penguin Random House wyeliminowało plastikową folię na paletach na rzecz pokryw Loadhog. Wydawca zaczął wykorzystywać pokrywy paletowe w obiegu zamkniętym, co nie tylko skróciło czas potrzebny na zabezpieczenie ładunku z 3 minut do zaledwie 20 sekund, ale także znacznie zmniejszyło zużycie plastikowej folii o ponad 47% w pierwszym roku użytkowania. Ponadto pokrywa paletowa umożliwia drukarni podwójne układanie palet w ciężarówkach, poprawiając wypełnienie pojazdu i zmniejszając emisję dwutlenku węgla.

System Dolly Max spełnia wszystkie wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju, wspierając firmy w poprawie wydajności transportu i zmniejszeniu śladu węglowego.

Rekapitulując

System Dolly Max spełnia wszystkie wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju, wspierając firmy w poprawie wydajności transportu i zmniejszeniu śladu węglowego. Rozwiązanie zawiera materiały pochodzące z recyklingu, a opcjonalnie może być wykonane w 100% z materiałów pochodzących z odzysku. Loadhog oferuje również program wymiany, w którym zużyte opakowanie jest poddane recyklingowi i wraca na rynek jako nowe rozwiązanie wielokrotnego użytku.

Loadhoglogolow320px200620242

 

 

 

Loadhog QR MiD3 2024

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawiciel w Polsce

Adam Odias
a.odias@loadhog.com
+48 (0) 512 783 827

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Elastyczność i adaptacja hali – klucz do efektywności operacyjnej
Malowanie linii oraz znaki graficzne w przestrzeni magazynowej
Malowanie i usuwanie oznaczeń oraz tras transportowych w magazynie
Klucz do skutecznej obsługi klienta
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów