2019-10-22 | W magazynie

WMS na Androidzie

Korzystanie z programu magazynowego za pomocą urządzeń z systemem Android znacznie usprawnia pracę i pozwala na automatyczne aktualizowanie danych w systemie. Poprzez terminale mobilne, tablety przemysłowe, czy też telefony można wykonywać wszystkie działania magazynowe. Z wykorzystaniem tych narzędzi operacje magazynowe można wykonywać szybciej i wygodniej. Kontrolowanie wszystkich prac z pomocą urządzenia wyposażonego w specjalnie przygotowane do tego oprogramowanie jest o wiele łatwiejsze.

Screenshot 0

Główne funkcje systemu

Od razu po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej wyświetlają się operacje możliwe do wykonania za pomocą urządzeń mobilnych. Wśród nich są przyjęcia oraz wydania, zmiana lokalizacji palet z asortymentem, odczytanie stanu asortymentu w wybranej lokalizacji. Wszystkie dokonywane zmiany są automatycznie aktualizowane w programie. Intuicyjny panel główny pozwala na szybkie wybranie konkretnej operacji magazynowej, bez konieczności długiego wyszukiwania danej funkcjonalności systemu.

Przyjęcia oraz wydania

Screenshot1

Obsługa przyjęć oraz wydań to podstawowe działania magazynowe. Gdy transport dotrze na magazyn, pracownicy mogą w szybki sposób przyjąć asortyment z wykorzystaniem aplikacji dedykowanej dla systemu Studio Magazyn WMS.net. Aplikacja umożliwia realizację przyjęć ze zlecenia jak również bezpośrednich przyjęć magazynowych. W przypadku tego pierwszego wystarczy wybrać opcję “Przyjęcie z zamówienia”, odszukać odpowiednie zamówienie i zeskanować kod towaru. Następnie należy uzupełnić dane dotyczące numeru palety oraz jej typu. Końcowym krokiem jest wskazanie lokalizacji, w której zostanie umieszczony asortyment. Odbywa się to przez zeskanowanie kodu miejsca magazynowego. Po zapisaniu zlecenia zostanie ono zatwierdzone. Podczas operacji wydania magazynowego należy wybrać pozycję “Wydanie z zamówienia”. Po tym system wskazuje zlecenie, które ma zostać zrealizowane. Sugeruje lokalizację, z której najlepiej będzie pobrać asortyment. Program wyświetla jaka ilość towaru do wydania została określona w zleceniu. Podczas realizacji należy zeskanować kod lokalizacji, z której pobierany jest asortyment, kod EAN towaru i wprowadzić jego ilość. Po wykonaniu tych działań wystarczy potwierdzić wydanie.

Screenshot2

Zalety aplikacji Studio Magazyn WMS.net

Poza plusami związanymi z wygodniejszą, szybszą i efektywniejszą pracą, można odnotować więcej zalet. Wśród nich jest znaczne zmniejszenie liczby pomyłek, ponieważ dane są odczytywane przez skanowanie, co eliminuje błędy podczas wprowadzania. Możliwe jest również odczytywanie kodów aparatem. Kolejną wartościową cechą systemu jest ekspresowe lokalizowanie. Wtedy system pokazuje stany ilościowe asortymentu w wybranym miejscu składowania, który wynika z dokumentów magazynowych. Aplikacja dokładnie wskaże wszystkie towary, które znajdują się w danej lokalizacji.

Wdrożenie

Podczas wdrożenia możliwe jest dodanie dodatkowych funkcji systemu, które będą odpowiadały charakterystycznym dla danego przedsiębiorstwa działaniom. Możliwe jest również dokonanie zmian istniejących już funkcjonalności systemu. Indywidualizacja aplikacji na system operacyjny Android odbywa się podczas procesu wdrożenia i jest konsultowana z klientem na każdym etapie wprowadzania nowych funkcjonalności oraz modyfikowania istniejących. 

Zachęcamy do przetestowania tych funkcjonalności aplikacji magazynowej na system Android oraz zapoznania się z działaniem programu  Studio Magazyn WMS.net w wersji przeglądarkowej na stronie:https://demo.softwarestudio.com.pl/demo-magazyn/


Zobacz także

Produkt do najbardziej wymagających warunków
Remmert zaprezentuje rozwiązania w zakresie automatyzacji na targach Blechexpo 2019
WIŚNIOWSKI prezentuje bramę garażową dla biznesu
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Jak ograniczyć braki w zasobach, które ograniczają możliwości przerobowe?
Awizacje VSS.net SoftwareStudio pozwalają na optymalne wykorzystanie zasobów
Przemysł 4.0 wymusi na systemach magazynowych dostosowanie się do panujących standardów
Przyjęcia oraz wydania w Studio Magazyn WMS.net SoftwareStudio
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA