Przejdź do artykułu
2023-01-13 | Łańcuch dostaw

Kompleksowa obsługa logistyczna firm*

Profesjonalne usługi logistyczne polegają na zarządzaniu i koordynowaniu wszystkich procesów w łańcuchu dostaw. Przedsiębiorcy oczekują od firm logistycznych sprawnej obsługi i terminowych dostaw, które pomogą im uzyskać przewagę konkurencyjną. Jakie rozwiązania oferują wyspecjalizowani operatorzy logistyczni?

Logistyka kontraktowa – kompleksowe usługi dla firm

Logistyka kontraktowa to ogół operacji prowadzonych na powierzchniach magazynowych wraz z usługami dodatkowymi. Dzięki usługom outsourcingowym przedsiębiorcy nie muszą inwestować we własne magazyny, wyposażenie, flotę, pracowników czy oprogramowania, które generują spore koszty. Logistyka kontraktowa to nie tylko oszczędność pieniędzy i zasobów, ale również czasu. Operatorzy logistyczni oferują kompleksowe usługi związane z zarządzaniem i organizacją procesów w całym łańcuchu dostaw, m.in. projektowanie i planowanie operacji, przetwarzanie zamówień, zarządzanie zapasami, transport i dystrybucja towarów. Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na logistykę kontraktową mogą znacznie obniżyć ryzyko związane z samodzielną organizacją łańcucha dostaw oraz magazynowaniem produktów. Operatorzy logistyczni przejmują wszystkie operacje, biorąc na siebie pełną odpowiedzialność. Jedną z wyspecjalizowanych firm logistycznych, która oferuje kompleksowe usługi logistyczne jest Grupa Raben. Usługi obejmują rozładunek, dekonsolidację na przyjęciu, składowanie, kompletację przesyłek do wysyłki oraz dystrybucję. Klienci, którzy szukają nowych rozwiązań logistycznych mogą korzystać z co-packingu oraz co-manufacturingu, dzięki którym producent czy dystrybutor może znacznie ograniczyć koszty prowadzenia biznesu. Usługi dodane obejmują pakowanie i przepakowywanie produktów oraz łączenie i tworzenie różnych magazynowanych komponentów. 

Wyspecjalizowana flota

Czołowe firmy logistyczne oferują swoim klientom kompleksowe usługi transportowe w zależności od potrzeb klientów. Najpopularniejszym rodzajem transportu jest transport drogowy krajowy i międzynarodowy. Jednak doświadczeni operatorzy logistyczny, tacy jak Grupa Raben oferują również transport lotniczy, morski, kolejowy oraz intermodalny. Każdy rodzaj transportu ma pewne wady i zalety. Rolą logistyków jest rekomendacja najbardziej opłacalnego transportu – zarówno pod kątem finansowym, jak i czasowym. Grupa Raben oferuje również usługi logistyczne dla świeżej żywności wymagającej kontrolowanej temperatury od +2°C do +6°C oraz 0°C do +2°C (UltraFresh) w całym łańcuchu dostaw. Dzięki wyspecjalizowanej flocie transportowej i doświadczonym kierowcom towar dotrze zawsze na czas w nienaruszonym stanie.

Agencja celna – sprawne procedowanie formalności celnych

Przedsiębiorcy, którzy importują lub eksportują towary poza Unię Europejską mogą skorzystać z usług celnych. Agencje celne Raben Logistics Polska w ramach stałej współpracy zapewniają swoim klientom doradztwo oraz przedstawicielstwo w kontaktach z organami celnymi. Wykwalifikowani specjaliści udzielają pomocy prawnej, konsultacji z zakresu przepisów celno-podatkowych, związanych z obrotem towarowym z zagranicą, składają wnioski urzędowe na zlecenie, tym samym odciążając klientów w wielu kwestiach formalnych związanych z odprawą celną. Grupa Raben dysponuje magazynami czasowego składowania, w którym przechowywane są przesyłki pod dozorem celnym. Usługa umożliwia przesunięcie terminu odprawy celnej oraz zebranie odpowiednich dokumentów. Dzięki temu jest możliwość odroczenia należności celno-podatkowych na czas składowania towarów.

*Artykuł sponsorowany


Zobacz także

Pandemia i wojna – regionalizacja łańcuchów dostaw wpływa na polską logistykę
Manipulatory i suwnice: efekty wsparcia stanowiska pracy przez urządzenia
Stałe linie drobnicowe zmagają się z wojną, inflacją i wysokimi kosztami frachtów
Atuty systemu WMS Rewista
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów