Przejdź do artykułu
2023-02-02 | Kaizen&Lean

Krzysztof Andrzej Jurczyk, FlexSim. Podręcznik użytkownika, InterMarium Sp. z o.o., Kraków 2022, ISBN: 978-83-949014-1-7

okladka

 

„FlexSim. Podręcznik użytkownika” to pozycja traktująca o praktycznym zastosowaniu symulacji do rozwiązywania problemów decyzyjnych. Jest to pierwszy w Polsce (a być może nawet i na świecie) podręcznik, który umożliwia naukę modelowania procesów w środowisku symulacyjnym FlexSim. Podręcznik, z którego uczymy się na przykładach i próbujemy nabytą w ten sposób wiedzę wykorzystać przy budowaniu własnych modeli symulacyjnych.

Autor – Krzysztof Andrzej Jurczyk – to jeden z najbardziej doświadczonych inżynierów symulacji w Polsce. Certyfikowany trener FlexSim wszystkich poziomów kompetencji. Realizator niezliczonej liczby szkoleń i projektów komercyjnych z różnych branż przemysłu. Prezentowana w podręczniku metodologia powstała jako efekt jego doświadczeń nabytych podczas realizacji tych szkoleń i modeli symulacyjnych. Wydawca i jednocześnie dystrybutor oprogramowania symulacyjnego FlexSim ­– InterMarium Sp. z o. o. – lider rynku symulacji umożliwił nam z kolei skorzystanie z tych doświadczeń w przystępny sposób.

Najnowszy podręcznik użytkownika oprogramowania FlexSim 3D Simulation Modeling and Analysis Software to ponad 600 stron licznych przykładów praktycznych zastosowań modelowania symulacyjnego i analizy. Czytelnik ma możliwość nauczyć się budować krok po kroku modele procesów produkcyjnych, logistycznych, magazynowych i transportowych. Praca z podręcznikiem pozwala ponadto nabyć umiejętność poprawnej analizy procesów i wnioskowania w zakresie ich usprawnień.

Treść podręcznika została przygotowana w taki sposób, aby użytkownik sukcesywnie poszerzał swoją wiedzę i ją utrwalał. Już w drugim rozdziale rozpoczynamy budowę pierwszego modelu symulacyjnego. Analizujemy układ obiektów, relacje między nimi zachodzące oraz uczymy się odpowiedniej parametryzacji poszczególnych składowych modelu. W kolejnych rozdziałach rozwijamy swoje umiejętności o zagadnienia związane z odpowiednim zdefiniowaniem i zrozumieniem przepływów w modelu – korzystamy z etykiet, tabel decyzyjnych, wyzwalaczy. W kolejnych sekcjach podręcznika uczymy się odpowiednio korzystać z funkcjonalności jakich dostarcza ProcessFlow – rozwijamy zagadnienia związane z ideą tokenów, stopniowo rozwijając je o tematykę kodowania, list i języka SQL. Budujemy modele procesów różnego rodzaju – dostarczanie części na linie montażową przy pomocy wózków AGV, realizacja procesu kompletacji zamówień w magazynie wysokiego składowania czy określenie kształtu linii sortowniczej to tylko niektóre zagadnienia, które zainteresują czytelnika i użytkownika FlexSim. Mamy również możliwość zweryfikować nabyte umiejętności korzystając z dodanego do podręcznika zestawu zadań do samodzielnej realizacji.

Przeskocz na wyższy poziom doskonalenia procesów i osiągnij spektakularne rezultaty w tym zakresie! Rozpocznij swoją przygodę z FlexSim i przekonaj się, jak fascynujące i przydatne jest modelowanie w tym środowisku symulacyjnym!


Zobacz także

Jakie rozwiązania oferują wyspecjalizowani operatorzy logistyczni?
Lepsze kody kreskowe, czy RFID? Jak współcześnie identyfikować półprodukty na linii produkcyjnej?
Pandemia i wojna – regionalizacja łańcuchów dostaw wpływa na polską logistykę
Atuty systemu WMS Rewista
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Narzędzie Dassault Systèmes w złożonych projektach architektonicznych
Coroczne wydarzenie Dassault Systèmes odbędzie się w dniach 11-14 lutego
BMW Group wykorzysta platformę 3DEXPERIENCE
Oprogramowanie SIMULIA symuluje parametry budynków

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów