Przejdź do artykułu
2023-11-13 | Z ładunkiem w drodze

LCL dla towarów niebezpiecznych w ofercie cargo-partner

Międzynarodowy dostawca usług transportowych i logistycznych po raz kolejny rozszerzył swoją ofertę rozwiązań LCL i wprowadził nową usługę konsolidacji towarów niebezpiecznych we frachcie morskim z Chin do Europy. Usługa jest dostosowana do szerokiego wachlarza branż i produktów, w tym między innymi komponentów samochodowych, akumulatorów i urządzeń elektronicznych ze zintegrowanymi akumulatorami.

Ponieważ przedsiębiorstwa zajmujące się transportem kontenerowym reagują na niższy popyt rejsami na pusto, firma cargo-partner uznała, że musi zapewnić swoim klientom większą elastyczność i możliwość reagowania na specjalne wymagania. Aby sprostać tym wyzwaniom, dostawca usług logistycznych wprowadził nową cotygodniową usługę konsolidacji towarów sklasyfikowanych przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) jako DG Class 8 i DG Class 9. Do tej klasyfikacji zaliczają się produkty takie jak różnego rodzaju akumulatory, całe pojazdy elektryczne, elektronarzędzia ręczne, rowery i hulajnogi elektryczne oraz wiele innych urządzeń elektronicznych ze zintegrowanym źródłem zasilania.

cargo-partner oferuje usługę z cotygodniowymi rejsami z Szanghaju do Kopru ze średnim czasem tranzytu z portu do portu wynoszącym 29 dni. Dodatkowa usługa „od drzwi do drzwi” obejmuje odbiór i konsolidację z dowolnego miejsca w Chinach, dekonsolidację w centrach logistycznych cargo-partner w Budapeszcie i Lublanie oraz dostawę do dowolnego miejsca w Europie.

– Wielu naszych klientów poszukuje obecnie niezawodnego rozwiązania dla swoich przesyłek importowych z Azji – zwłaszcza dla branż, które potrzebują określonych komponentów do akumulatorów – wyjaśnia Felix Miletich, Corporate Director Product Management Sea Cargo LCL w cargo-partner. – Dzięki naszym dedykowanym usługom LCL dla towarów niebezpiecznych, w których skład wchodzą między innymi baterie, akumulatory i inne ogniwa do wielokrotnego ładowania, możemy zapewnić stabilną i rozsądną alternatywę dla innych form transportu.

cargo parter DangerousGoodsLCL cargo partner 02

Dodatkowe rozwiązania w transporcie lotniczym i drogowym towarów niebezpiecznych

Oprócz ekonomicznej usługi frachtu morskiego LCL, dostawca usług transportowych oferuje również rozwiązania w zakresie frachtu lotniczego i transportu drogowego dla ładunków niebezpiecznych. cargo-partner posiada wieloletnie doświadczenie w transporcie towarów niebezpiecznych z Azji do Europy i odwrotnie, a także na innych popularnych międzynarodowych szlakach transportowych. Usługi te obejmują rozwiązania „door-to-door”, odprawy celne oraz kompleksową logistykę dzięki rozbudowanej sieci magazynów firmy.


Zobacz także

Dachser Polska uruchomił połączenie na Ukrainę
9 lat współpracy Grupy Raben z Bankami Żywności
Kto najlepszy na ścieżce do zrównoważonego rozwoju?
Kolejny obiekt Prologis z zielonym certyfikatem
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa w filiach GLS Poland
Narzędzie do zarządzania reklamacjami od Hardis Group
Rzecznik MŚP apeluje do Premiera
HVO100 90% bardziej ekologiczne od oleju napędowego

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów