Przejdź do artykułu
2022-01-19 | Z ładunkiem w drodze

Pełna neutralność emisyjna w transporcie lotniczym

Do DB Schenker i Lufthansa Cargo dołączył kolejny ważny gracz w działaniach na rzecz bardziej ekologicznych łańcuchów dostaw – ogólnoświatowy dostawca technologii komputerowych, Lenovo.
Firma zdecydowała się na cotygodniowe dostawy 20 ton ładunku z Szanghaju (PVG) do Frankfurtu (FRA). Ten neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla transport towarowy drogą lotniczą jest jedynym regularnym połączeniem czarterowym na  świecie, które w 100% korzysta ze zrównoważonego paliwa lotniczego (SAF). SAF powstaje z odpadów odnawialnych i pozostałości surowców, takich jak zużyty olej spożywczy. Transportowane produkty Lenovo to laptopy, notebooki i komputery PC zarówno dla klientów prywatnych, jak i korporacyjnych.
growing alliance for the environment image 1

Dzięki realizowanym przez nas unikatowym przelotom czarterowym napędzanym zrównoważonym paliwem lotniczym, oferujemy przedsiębiorstwom bardziej ekologiczny przewóz towarów. Lenovo jest ważnym klientem tej przełomowej usługi i stanowi przykład realnej zmiany w kierunku transportu chroniącego środowisko. Zachęcamy kolejne firmy do realizacji swoich łańcuchów dostaw bez emisji dwutlenku węgla z naszym wsparciem. –  mówi Thorsten Meincke, Global Board Member for Air & Ocean Freight w firmie DB Schenker.
 
Natomiast Gareth Davies, Head of Global Logistics w firmie Lenovo stwierdził – Zrównoważony rozwój ma kluczowe znaczenie dla naszej działalności i misji dostarczania coraz to bardziej inteligentnych technologii dla wszystkich odbiorców. Jesteśmy dumni że wprowadzane przez nas rozwiązania zyskują dodatkową wartość dzięki współpracy z DB Schenker i Lufthansa Cargo. Podejmowanie programów na rzecz zrównoważonego rozwoju jest ważne z punktu widzenia firm i ludzi, dlatego tak bardzo cieszymy się z tej nowej współpracy.

Nasze wspólne działania z DB Schenker, zmierzające ku elimanacji emisji CO2 rosną w siłę. Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że musimy współpracować w różnych branżach, aby osiągnąć nasz wspólny cel. Tylko razem możemy dokonać rzeczywistej zmiany. Oferowane przez nas loty z wykorzystaniem zrównoważonego paliwa lotniczego to pionierskie działanie. – powiedział Ashwin Bhat, Chief Commercial Officerw Lufthansa Cargo

DB Schenker i Lufthansa Cargo uruchomiły w kwietniu 2021 r. pierwsze na świecie bezemisyjne, regularne, czarterowe połączenie lotnicze pomiędzy Frankfurtem i Szanghajem, rozszerzając tę wspólną misję na cały harmonogram lotów w okresie zimowym. Dwutlenek węgla uwalniany podczas spalania w silniku stanowi wyłącznie CO2 usunięte z atmosfery podczas fotosyntezy roślin używanych do produkcji SAF.

Decydując się na oferowany przez DB Schenker, we współpracy z Lufthansa Cargo, sposób transportu, oparty na zrównoważonym paliwie lotniczym, Lenovo zaoszczędzi około 20 ton paliwa konwencjonalnego na jeden lot. Co za tym idzie, 62 tony gazów cieplarnianych (ekwiwalent CO2 na wszystkich etapach łańcucha paliwowego) tygodniowo. Ponadto, około 16 ton ekwiwalentu CO2 pochodzącego z produkcji i transportu SAF (emisje upstream) jest kompensowanych przez środki wyrównawcze. Ogólnie rzecz biorąc, osiągnięto pełną neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

DB Schenker organizuje charytatywny konkurs
Bezdotykowe dystrybutory wody w łódzkich szkołach
IoT oznacza koniec ery papierowych raportów.
GLP wdraża kolejne proekologiczne rozwiązanie
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

LCL system – nowy wymiar transportu drobnicowego
52 tony niezbędnej pomocy medycznej trafia do Ukrainy
Bitergo łączy się z DB Schenker
25 marca miał miejsce setny lot na bazie biopaliw

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów