Przejdź do artykułu
2022-01-12 | Nowości dla TSL

Testy antysmogowej kostki brukowej w GLP

GLP, inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych, wdraża w swoich budynkach w Polsce kolejne proekologiczne rozwiązanie. W GLP Wrocław IV Logistics Centre został zrealizowany pilotażowy projekt wykorzystujący specjalną kostkę brukową, stworzoną przez firmę Libet, oczyszczającą powietrze ze szkodliwych substancji.

Część parkingu GLP Wrocław IV Logistics Centre została niedawno pokryta kostką brukową o właściwościach antysmogowych. Jej producent – firma Libet wykorzystuje specjalny składnik zawierający dwutlenek tytanu. Pod wpływem słońca redukuje on stężenie szkodliwych cząstek tlenku azotu w powietrzu, pochodzących np. ze spalin samochodowych, o ponad jedną trzecią. Tlenki azotu zostają utlenione do postaci nieszkodliwych jonów, a następnie wypłukane przez opady atmosferyczne. W ten sam sposób zostają usunięte uciążliwe zabrudzenia zalegające na powierzchni betonu, takie jak aerozole, tłuszcze, oleje czy pyły.

Nasi klienci coraz częściej biorą pod uwagę czynniki związane z ochroną środowiska i zdrowia pracowników. Na tej postawie modyfikują swoje łańcuchy dostaw oraz korzystają z infrastruktury, która pozwala im ograniczać emisję CO2 i osiągać cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Z myślą o nich oraz lokalnej społeczności, chętnie sięgamy po innowacyjne technologie. – mówi Magdalena Warzyńska, Property Manager w GLP, zarządzająca centrum logistycznym.

To nie jedyne rozwiązanie w GLP Wrocław IV Logistics Centre, dzięki któremu projekt wpisuje się w firmową strategię ESG (ang. odpowiedzialność środowiskowa, społeczna i w zakresie ładu korporacyjnego). Użytkownicy parku mogą ograniczyć zużycie energii elektrycznej m.in. dzięki zastosowaniu oświetlenia LED i liczne świetliki dachowe. Na terenie parku znajduje się też pierwsza pasieka GLP w Polsce.

2021 12 GLP Grafika antysmog PL


Zobacz także

Renault globalnie adaptuje platformę 3DEXPERIENCE
Rok 2022 na rynku walut nie będzie nudny
Kuehne+Nagel rozszerza sieć biur w Afryce
Współczesne wyzwania dla sektora e-commerce
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów