Przejdź do artykułu
2021-09-08 | Z ładunkiem w drodze

cargo-partner rozszerza ofertę transportu kolejowego

Od początku roku cargo-partner, międzynarodowy dostawca usług transportowych i info-logistyki wprowadził szereg nowych usług dla transportu kolejowego z Chin do Rumunii, Wielkiej Brytanii, Słowacji i Szwecji, a także dogodne, łączone rozwiązania transportu morskiego/kolejowego z Japonii do Niemiec i Polski.
cargo-partner rozszerza ofertę transportu kolejowego (Żródło: cargo-partner Esther Horvath)

Skutki ograniczeń transportowych związanych z COVID-19 doprowadziły do niedoborów przepustowości zarówno w transporcie morskim, jak i lotniczym między Chinami a Europą. W konsekwencji transport kolejowy przez Żelazny Jedwabny Szlak zyskuje coraz większą popularność jako niezawodna, opłacalna i przyjazna środowisku alternatywa. cargo-partner od wielu lat oferuje rozwiązania w zakresie transportu kolejowego i stale poszerza swoje portfolio usług na tej trasie zarówno w kierunku zachodnim, jak i wschodnim. Od początku 2021 r. operator logistyczny uruchomił szereg nowych usług transportu kolejowego FCL i LCL z Azji do wielu miejsc w Europie.

Z Szanghaju do Bukaresztu

W lipcu 2021 r. cargo-partner wprowadził nowe rozwiązanie transportu kolejowego LCL z Szanghaju do Bukaresztu z tygodniowymi odjazdami i czasem tranzytu „door-to-door” wynoszącym około 28 dni. Operator logistyczny posiada dedykowany zespół transportu kolejowego w Rumunii i widzi duży potencjał na tej trasie. Stefan Krauter, CEO cargo-partner, stwierdza – Dzięki naszemu połączeniu LCL z Szanghaju przez Xi’an do Bukaresztu uważamy się za pioniera na tej trasie i możemy zapewnić unikalne rozwiązanie transportowe. Obsługujemy już kilku cenionych klientów w kraju i planujemy jeszcze bardziej w przyszłości rozszerzyć tę ofertę.

Z Chin do Wielkiej Brytanii

W tym samym miesiącu zespół cargo-partner w Wielkiej Brytanii uruchomił nowe rozwiązanie transportu kolejowego z Chin, wykorzystując huby w Xi’an i Warszawie. W przypadku przesyłek LCL, cargo-partner oferuje cotygodniowe usługi z różnych stacji kontenerowych w Chinach, w tym z Szanghaju, Ningbo, Shenzhen i Tianjin do Basildon. To połączone rozwiązanie transportu kolejowego i drogowego zapewnia czas tranzytu wynoszący około 30-32 dni. W przypadku przesyłek FCL operator logistyczny może osiągnąć czas tranzytu wynoszący około 25 dni z terminalu w Xi’an do portu Immingham, korzystając z połączenia transportu kolejowego i morskiego.

Z Ningbo do Dunajskiej Stredy

Korzystając z bezpośredniego połączenia kolejowego w swoim Centrum iLogistics w Dunajskiej Stredzie na Słowacji, cargo-partner niedawno wprowadził nową usługę LCL z Ningbo do Dunajskiej Stredy przez Xi’an. Czas tranzytu wynosi około 25 dni, z regularnymi wyjazdami w każdą niedzielę. Konsolidacja i dekonsolidacja odbywa się we własnych magazynach cargo-partner w Ningbo i Dunajskiej Stredzie, minimalizując ryzyko szkód. Dzięki bezpośredniemu połączeniu między słowackim magazynem cargo-partner a terminalem kolejowym nie ma potrzeby przewozu samochodami ciężarowymi, co prowadzi do obniżenia kosztów i skrócenia czasu tranzytu.

Z Xi’an do Karlshamn

Na początku tego roku cargo-partner rozszerzył swoją ofertę transportu kolejowego o nową usługę LCL z Xi’an w Chinach do Karlshamn w Szwecji z czasem tranzytu od 22 do 24 dni. Stefan Krauter wyjaśnia – Poszerzenie oferowanego przez nas portfolio transportu kolejowego w Szwecji pozwala nam zaoferować naszym klientom niezawodną alternatywę dla frachtu lotniczego i morskiego z niskim ryzykiem zatorów, krótkimi czasami realizacji i konkurencyjnymi stawkami. Ponadto możemy zapewnić łatwą obsługę celną i szybką dystrybucję krajową. Jako następny krok, nad którym obecnie pracujemy, będzie rozwój usługi w kierunku wschodnim ze Szwecji do Chin.

cargo partner RailTransport EstherHorvath 1

Żródło: cargo-partner Esther Horvath

Z Japonii do Polski i Niemiec

Podczas gdy większość rozwiązań transportu kolejowego cargo-partner łączy Chiny z Europą, od tego roku dostawca usług logistycznych uzupełnił swoje portfolio usług kolejowych o połączone rozwiązanie morskie i kolejowe. cargo-partner zapewnia teraz cotygodniowe połączenia FCL i LCL w ramach intermodalnego transportu morskiego/kolejowego z Tokio, Jokohamy, Nagoi, Kobe i Toyama Shinko do Polski i Niemiec, z dalszą dystrybucją w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Wszystkie rozwiązania w zakresie transportu kolejowego cargo-partner objęte są usługą „door-to-door”, w tym odbiór i dostawę, odprawę celną, magazynowanie i zarządzanie zapasami, a także szeroką gamę usług o wartości dodanej. Oprócz rozwiązań transportu kolejowego z Azji do Europy, operator logistyczny oferuje również liczne połączenia w kierunku wschodnim i organizuje pociągi blokowe przez Żelazny Jedwabny Szlak.


Zobacz także

Wystartowała trzecia edycja konkursu Kod Innowacji
Sprawna komunikacja miejska = mniej spalin
Panattoni wynajął 38 000 mkw. powierzchni w Tychach
Urządzenia Webfleet dopuszczone do systemu e-TOLL
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA