Przejdź do artykułu
2021-09-01 | Głos z rynku

Webfleet Solutions uruchamia usługę e-TOLL

Urządzenia Webfleet Solutions uzyskały pozytywny wynik w testach dopuszczających do systemu e- TOLL, potwierdzający ich zgodność z wymaganiami systemu e-TOLL. Klienci firmy mogą już dziś rejestrować się w nowym systemie poboru opłat i aktywować usługę bez konieczności zakupu dodatkowych urządzeń pokładowych OBU.

Webfleet Solutions, lider w Europie i jedna z wiodących firm na świecie w zakresie telematyki, należąca do grupy Bridgestone, została jednym z operatorów wskazanych na stronie Ministerstwa Finansów, którzy uzyskali pozytywny wynik w testach dopuszczających do nowego systemu poboru opłat drogowych e-TOLL. Urządzenia pokładowe ZSL (Zewnętrzny System Lokalizacyjny) oferowane przez Webfleet Solutions są zgodne z wymaganiami systemu e-TOLL, dzięki czemu klienci firmy mogą szybko i sprawnie zarejestrować się w nowym systemie za ich pośrednictwem, bez konieczności inwestycji w dodatkowe jednostki pokładowe OBU (z ang. On-Board Unit).

e-TOLL to konieczność dla wszystkich przewoźników i firm transportowych, które stanowią duży procent naszych klientów – mówi Dariusz Terlecki, Sales Director Poland & EE, Webfleet Solutions. – Pomimo, że jesteśmy firmą globalną, zawsze reagujemy na lokalne uwarunkowania i potrzeby użytkowników naszych rozwiązań. Tak było wcześniej w przypadku integracji z systemem SENT, ostatniej integracji z węgierskim HU-GO, a teraz z systemem e-TOLL. Za pomocą jednej platformy WEBFLEET nasi klienci mogą korzystać z zaawansowanych funkcji telematycznych i wypełniać nakładane na nich obowiązki prawne i regulacje.

System e-TOLL opiera się na geolokalizacji pojazdów dzięki urządzeniu GPS i jest obowiązkowy dla wszystkich pojazdów oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony, a także dla autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. Użytkownicy pojazdów mogą wybrać najdogodniejszy dla nich sposób przekazywania danych lokalizacyjnych: za pomocą darmowej aplikacji instalowanej na urządzeniu mobilnym, lokalizatorów fabrycznie zamontowanych w pojazdach (ZSL) lub urządzeń pokładowych (OBU).

– Instalacja dodatkowej aplikacji mobilnej dla zawodowych kierowców i profesjonalnych flot nie będzie raczej preferowanym rozwiązaniem. Zdecydowanie łatwiej i sprawniej będzie im wykorzystać już zainstalowane w pojeździe urządzenie, które samo zrobi za nich wszystko, co trzeba i dostarczy dodatkowych, cennych danych o użytkowaniu pojazdu. Inwestowanie w dodatkowy sprzęt tylko dla potrzeb e-TOLL, poza koniecznością instalacji kolejnej tzw. czarnej skrzynki w pojeździe, jest dla nich nieuzasadnione ekonomicznie. – dodaje Dariusz Terlecki.

Webfleet Solutions jest europejskim liderem w sektorze transportowym, obsługującym ponad 200 000 ciężkich pojazdów (HCV) podłączonych do platformy WEBFLEET. Oferta dla odbiorców z tej branży, poza standardowymi usługami monitorowania pojazdów, obejmuje szereg funkcji zwiększających ogólną efektywność funkcjonowania floty oraz jej bezpieczeństwo. Należą do nich m.in. wzmacniane terminale dla kierowców – wspierają kierowców pojazdów ciężarowych wewnątrz i na zewnątrz pojazdu za pomocą profesjonalnej nawigacji, obsługi zleceń i możliwości instalowania aplikacji zewnętrznych. Najlepsze w swojej klasie usługi zdalnego pobierania danych z tachografów pomagają flotom działać zgodnie z przepisami, a zintegrowane rozwiązanie WEBFLEET Video wykorzystuje nagrania z kamer samochodowych do poprawy bezpieczeństwa i zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom na drodze.

Webfleet Solutions – część grupy Bridgestone

Webfleet Solutions jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań telematycznych na świecie, zajmujących się zarządzaniem flotą, telematyką pojazdów i usług "connected car". Platforma WEBFLEET jest wykorzystywana przez firmy każdej wielkości w celu zwiększenia efektywności użytkowania pojazdów, obniżenia kosztów eksploatacyjnych, bieżącego wsparcia kierowców oraz zwiększenia ogólnej wydajności floty. Webfleet Solutions świadczy usługi m. in. dla branży ubezpieczeniowej, wynajmu i leasingu, importerów samochodów oraz firm, obsługujących zarówno przedsiębiorstwa, jak i konsumentów. Z rozwiązań Webfleet Solutions korzysta ponad 50 tysięcy klientów na całym świecie, zapewniając im największą w branży sieć wsparcia oraz najszerszy zakres dedykowanych aplikacji i narzędzi integrujących. Webfleet Solutions zapewnia klientom najwyższy standard bezpieczeństwa, integralności i dostępności usług certyfikowanych zgodnie z normą ISO/IEC 27001:2013 (audyt w listopadzie 2020 r.), jak również zapewnia najwyższy standard zrównoważonego rozwoju zgodnie z normąISO/IEC 14001:2015(audyt w listopadzie 2020 r.).

Webfleet Solutions jest częścią Bridgestone Europe NV/SA ("Bridgestone"), spółki zależnej Bridgestone Corporation, światowego lidera w produkcji opon i gum, który bazując na swoim doświadczeniu dostarcza rozwiązania dla bezpiecznej i zrównoważonej mobilności.

Więcej informacji na stronie: https://www.webfleet.com/pl_pl/webfleet/

Zobacz także

Zbliża się termin Automotive Production Support 2021
Rekordowe tempo rozwoju gospodarczego w II kw.
Geis PL przenosi działalność operacyjną
Długotrwałe partnerstwo filarem strategii Hellmann
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA