Przejdź do artykułu
2021-08-23 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Grupa Geis inwestuje w rozwój

Grupa Geis intensywnie rozwija swoją działalność w zakresie kompleksowych usług logistycznych na polskim rynku. Rozbudowa portfolio klientów skłoniła firmę do poszukiwania większej lokalizacji z zapleczem magazynowym na północy oraz do otworzenia nowego obiektu w południowo-zachodniej części kraju. Inwestycje firmy wpłyną pozytywnie na szybkość transportu oraz na jakość dostaw.

Wynikiem tego jest m.in. przeniesienie działalności operacyjnej do nowo wybudowanego parku logistycznego w Pruszczu Gdańskim. Geis PL zdecydował się na przeprowadzkę z kilku powodów. Nowy obiekt jest bardziej atrakcyjny z operacyjnego punktu widzenia. Dodatkowo położenie magazynu w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A1, która łączy centrum Polski z wybrzeżem, pozwala zaoszczędzić czas zarówno na procesach porannych jak i wieczornych.

Nowy oddział w Pruszczu Gdańskim spełnia nasze wymagania pod kątem standardów powierzchni magazynowej. Odpowiednia infrastruktura i optymalne jej wykorzystanie w codziennej działalności umożliwi nam szybciej i skuteczniej dotrzeć do naszych klientów. Cieszy nas również doskonała lokalizacja, która zagwarantuje świetne warunki do dalszej ekspansji rynkowej. – mówi Paweł Golec, Dyrektor Operacyjny Geis PL.

Pruszcz Gdański 2 Geis PL

W ramach podpisanej umowy Geis będzie korzystać z 2782 m² powierzchni magazynowej z możliwością powiększenia o dodatkową przestrzeń. Do dyspozycji Grupy Geis będzie dostępnych 17 doków rozładunkowych oraz 1 brama z poziomu zero. W nowym obiekcie wykorzystywane będą wyłącznie wózki widłowe o napędzie litowo-jonowym. Dzięki takiej technologii główne procesy magazynowe będą realizowane sprawnie i bez zakłóceń.

Natomiast w południowo-zachodniej części Polski Grupa Geis postawiła na Legnicę. To właśnie w tym mieście firma otworzyła nowy oddział, którego zadaniem jest m.in. odciążenie jednej z kluczowych lokalizacji, czyli oddziału we Wrocławiu. – Legnica z geograficznego punktu widzenia jest bardzo dobrym wyborem. Uruchamiając oddział w tym mieście możemy efektywnie odciążyć inne nasze magazyny w regionie takie jak Wrocław oraz Zielona Góra. Bez wątpienia będziemy bardziej konkurencyjni na południowym zachodzie Polski, w okolicach Wałbrzycha i Jeleniej Góry, a także bliżej naszej zachodniej granicy. – mówi Paweł Golec, Dyrektor Operacyjny Geis PL. Wynajmowany obiekt ma powierzchnię 1450 m² i jest wyposażony w rampy rozładunkowe na dwóch przeciwległych ścianach magazynu. Oddział wystartował od sierpnia 2021 roku.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

AXI IMMO doradziło w kolejnej transakcji
Nadchodzi rewolucja w logistyce wewnętrznej
Wirtualna wystawa muzealna udostępniona publiczności
Koncept-L zaprezentował nowe skanery przemysłowe
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Rynek nieruchomości magazynowych nie zwalnia tempa
System Android bramą do nowych rozwiązań dla firm
Paczki od GLS odbierzecie w salonikach Kolportera
Podsumowanie III kwartału na rynku magazynowym
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA