Przejdź do artykułu
2021-07-07 | Z ładunkiem w drodze

Kolejna linia drobnicowa w DACHSER

W maju DACHSER Polska uruchomił codzienne połączenie z rzeszowskiego oddziału do Koszyc. To pierwsza linia drobnicowa ze stolicy województwa podkarpackiego do centrum wschodniej Słowacji. Dzięki niej dostawy między regionami oddalonymi od siebie o zaledwie 200 km w linii prostej są możliwe już następnego dnia.

Stała linia Rzeszów-Koszyce jest odpowiedzią na potrzeby klientów, jak również ważnym krokiem w rozwoju międzynarodowej sieci transportowej DACHSER. Dzięki strategicznemu położeniu Koszyc w pobliżu dróg krajowych i szlaków międzynarodowych nowe połączenienie tylko przyspiesza dostawy na rynek słowacki, ale także otwiera europejskim i polskim eksporterom drzwi do pozostałych krajów Europy Środkowej – powiedział Szymon Charachajczuk, regionalny kierownik sprzedaży w oddziale DACHSER w Rzeszowie.

Partner dla lokalnych eksporterów

Rzeszowski oddział DACHSER, obsługujący nową linię, jest zlokalizowany przy porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka, w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A4 i stanowi centrum logistyczne dla południowo-wschodniej Polski. Dysponuje magazynem logistyki kontraktowej o powierzchni blisko 3000 metrów kwadratowych oraz terminalem przeładunkowym z dziewięcioma rampami przeładunkowymi. Podobnie jak pozostałe osiem oddziałów DACHSER w Polsce, jest przygotowany do obsługi przesyłek chemicznych, w tym materiałów niebezpiecznych, tzw. ADR. Oprócz transportu drogowego i magazynowania oddział obsługuje również fracht międzykontynentalny, w tym przesyłki lotnicze.

W rzeszowskim oddziale DACHSER pracuje zespół ekspertów, którzy zapewniają obsługę logistyczną na najwyższym poziomie. Umiejętnie łączą standardy obowiązujące w globalnej sieci DACHSER ze znajomością potrzeb i oczekiwań lokalnych producentów. Jakość i zakres usług przyciągają największych eksporterów m.in. z branży meblarskiej, kosmetycznej czy DIY z województwa podkarpackiego, wschodniej części województwa małopolskiego oraz części województwa świętokrzyskiego. Oddział obsługuje dziennie kilkaset międzynarodowych przesyłek o łącznej wadze blisko 100 ton.

DACHSER w Polsce od 15 lat obsługuje rodzimych eksporterów w zakresie transportu, magazynowania i szerokiego zakresu usług dodatkowych dopasowywanych do potrzeb klientów w ramach globalnej sieci DACHSER Road Logistics oraz DACHSER Air & Sea Logistics. Aktualnie w kraju działa dziewięć oddziałów firmy: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie, Sosnowcu, Strykowie i Szczecinie, które obsługują w sumie blisko 100 codziennych europejskich połączeń drobnicowych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Panattoni Park Legnica największy w okolicy
Branża transportowa ucierpiała z powodu pandemii
Trwa przebudowa terminala przeładunkowego w Łodzi
Bank Pocztowy umożliwia zdalne założenie konta
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DB Schenker rozwija swoją ofertę
DACHSER Polska podąża ścieżką wzrostu
Jak przetransportować towar z Chin? Nowa rzeczywistość polskich importerów
VGL Group wyłącznym udziałowcem Solid Logistics
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA