Przejdź do artykułu
2022-07-06 | Wymiana doświadczeń

Logistyka pomocy

Grupa Raben – jako partner logistyczny od 2019 roku – wspiera Szlachetną Paczkę w czasie Weekendu Cudów, kiedy zorganizowana pomoc trafia do najbardziej potrzebujących. Operator udostępnia swoje pojazdy, kierowców i logistyków, a także dzieli się długoletnim doświadczeniem. W efekcie samochody Raben przemierzają Polskę i docierają z pomocą na czas do najbardziej potrzebujących. W czerwcu br. niezawodny partner zaangażował się również w specjalną edycję Szlachetnej Paczki – Solidarną Paczkę dedykowaną dla rodzin z Ukrainy.

– Od wybuchu wojny w Ukrainie naszą granicę przekroczyło, szukając bezpiecznego schronienia, już ponad 4 mln uchodźców. Każdy z nas inaczej przeżywa informacje napływające zza wschodniej granicy. Wszyscy jednak widzieliśmy oddolny zryw społeczny i chęć, z jaką Polacy rzucili się im do pomocy. Pomocy, która nadal jest potrzebna. Kiedy więc usłyszeliśmy o pomyśle na specjalną edycję Szlachetnej Paczki, czyli Solidarną Paczkę dla rodzin uchodźczych – mogliśmy podjąć tylko jedną decyzję – przyłączamy się do akcji! Co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Raben staje się partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki. Wygląda na to, że w tym roku będziemy współpracować dwukrotnie. Pierwszy Weekend Cudów, ten związany z Solidarną Paczką już za nami. Dołożyliśmy swoją cegiełkę, dzieląc się swoimi zasobami i doświadczeniem w szczytnym celu. Muszę przyznać, że to bardzo satysfakcjonujące uczucie, kiedy pomaga się wraz z firmą, w której się pracuje – mówi Katarzyna Ostojska, Marketing Manager, Raben Logistics Polska.

Solidarna Paczka to specjalna edycja Szlachetnej Paczki zorganizowana dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, znajdują się obecnie w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej.

Mamy dużo wdzięczności dla naszych wolontariuszy, darczyńców i partnerów, dzięki którym odpowiadająca na potrzeby mądra pomoc, trafiła do ponad tysiąca uchodźczych rodzin w całej Polsce. Trafia do ludzi, którzy jeszcze niedawno mieli domy, szczęśliwe życie i musieli uciekać do Polski z jedną walizką i w ubraniach, które mieli na sobie. Jest wśród nich dużo dzieci.  Dla wielu z nich to będzie pierwsza tak indywidualna pomoc i pierwszy raz, kiedy ktoś zapytał: czego potrzebujecie? Co naprawdę może Wam pomóc? – mówi Joanna Sadzik, Prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej i Solidarnej Paczki, i dodaje – Dzięki tej pomocy rodziny często odzyskują nadzieję, czują też, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To szczególnie istotne w sytuacji, w której znaleźli się sami w obcym kraju.

Podczas czerwcowego Weekend Cudów Solidarnej Paczki – wolontariusze z darami dotarli do 1119 uchodźczych rodzin.

Grupa Raben w Weekend Cudów

Solidarna Paczka, tak jak Szlachetna Paczka, nie zostawiła rodzin w potrzebie bez pomocy, nawet w lokalizacjach, gdzie brakowało darczyńców. Właśnie dlatego, w ramach Solidarnej, utworzono magazyny wspierające w trzech miastach: Warszawie, Krakowie i Gdańsku, gdzie składowane były paczki dla rodzin, które nie znalazły darczyńców w swoich rejonach. W sytuacji przewiezienia paczek, niezbędne okazało się wsparcie partnera logistycznego – Grupy Raben, która w trakcie Weekendu Cudów Solidarnej Paczki udostępniła swoje pojazdy ciężarowe i zaangażowała pracowników (7 kierowców i logistyków). Szybkie i sprawne działanie umożliwiło przetransportowanie paczek z 3 magazynów wspierających do 12 magazynów rejonowych, a stamtąd zostały bezpośrednio doręczone do potrzebujących przez wolontariuszy Solidarnej Paczki.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Magazyny Panattoni celem amerykańskich inwestorów
PMR: firmom w Polsce brakuje zaawansowanych systemów
LCL system – nowy wymiar transportu drobnicowego
PMR: firmom w Polsce brakuje zaawansowanych systemów
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Raben Transport kupiło 115 Mercedesów Actros
Czy CSR stoi w sprzeczności z działalnością firmy nastawioną na uzyskanie jak największych zysków?
Grupa Raben z najwyższymi przychodami Rankingu TSL
Grupa Raben wśród liderów zrównoważonego rozwoju

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów