Przejdź do artykułu
2022-05-10 | Wymiana doświadczeń

PKP CARGO Connect chroni zabytki Ukrainy

PKP CARGO Connect, międzynarodowy operator logistyczny, należący do Grupy PKP CARGO, organizuje transporty z pomocą materialną dla ochrony zabytków Ukrainy.

Transporty, których od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę było 8, są realizowane we współpracy z Centrum Pomocy na rzecz Ukraińskiego Dziedzictwa Kultury, komórki powołanej w ramach Narodowego Instytutu Dziedzictwa w celu pomocy instytucjom kultury w Ukrainie. Ostatnio zorganizowana pomoc trafiła do Kijowa (m.in. Paczerski Park Narodowy, Muzeum Historyczne Miasta Kijowa), do Lwowa (m.in. Muzeum „Terytorium Terroru”, Rezerwat Historyczno-Kulturalny „Starozytny Zvenigorog”) oraz do Charkowa.

Dzięki rozległemu doświadczeniu PKP Cargo Connect realizujemy najbardziej skomplikowane projekty spedycyjne w kraju i poza jego granicami. Posiadając sieć terminali w całej Polsce jesteśmy w stanie zrealizować pełen łańcuch logistyczny, a w docieraniu z pomocą do obiektów kulturalnych na Ukrainie kluczowe znaczenie mają nasze terminale w Warszawie i Medyce – mówi Maksym Gołoś, Prezes Zarządu PKP CARGO Connect.

Pracownicy terminala w Warszawie odpowiadają za paletyzację materiałów przeznaczonych do obrony dóbr kultury (m.in. sprzęt gaśniczy i przeciwpożarowy), które w dalszej kolejności transportowane są spedycją drogową do terminala w Medyce. Na jego terenie odbywa główny proces przeładunkowy z samochodów ciężarowych na wagony szerokotorowe, które podstawiane są przez stronę ukraińską.

Według danych UNESCO do 18 kwietnia br. podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę zostało uszkodzonych lub częściowo zniszczonych prawie 100 zabytków kultury. Wśród najbardziej dotkniętych miast jest Charków. Znaczne straty poniósł również Czernihów, jedno z najstarszych miast Ukrainy, z niezliczonymi kościołami i klasztorami z X i XIX wieku. Między innymi częściowo zniszczona została cerkiew św. Katarzyny.

Głównym zadaniem Centrum Pomocy dla Kultury na Ukrainie jest koordynacja działań mających na celu ochronę ukraińskiego dziedzictwa kulturowego zagrożonego trwającymi działaniami wojennymi.

PKP CARGO Connect jest międzynarodowym operatorem logistycznym świadczącym kompleksowe usługi w zakresie transportu, przeładunków, magazynowania i odprawy celnej towaru. Spółka specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie kontenerów, nadwozi wymiennych i naczep, za pomocą pociągów dedykowanych dla klienta oraz pociągów operatorskich w ramach sieci usług intermodalnych.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Colliers zarządza już blisko 650 000 mkw. magazynów
Specjaliści radzą, jak modelowo przygotować i wdrożyć WMS w magazynie
Okrągła rocznica działalności Kuehne+Nagel w Polsce
GXO i Grupa Żywiec podpisują deklarację bezpieczeństwa
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

PKP Cargo zwiększa dostawy węgla o 4,5 mln ton
Tirsped najdynamiczniej rozwijającą się firmą TSL w Polsce
70 rocznica powstania PKP CARGO INTERNATIONAL
"Smart Routing" - chmurowe rozwiązanie dla spedytorów

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów