Przejdź do artykułu
2021-07-21 | Wymiana doświadczeń

Strategiczna odporność

Silna pozycja na polskim rynku w obsłudze eksportu drogowego oraz transporcie przesyłek lotniczych i morskich, 9 oddziałów oferujących w sumie 25 tys. mkw. powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tys. mkw. nowoczesnych magazynów do obsługi logistyki kontraktowej – to efekt 15 lat działalności DACHSER Polska. Firma w tym roku obchodzi swój jubileusz.

Ostatnie 15 lat to dla DACHSER Polska czas nieustannego rozwoju – otwierania nowych oddziałów, pełnej integracji z globalną siecią transportową DACHSER, rozbudowywania siatki połączeń oraz wdrażania nowych technologii. Dzięki temu dziś to prężnie rozwijająca się firma logistyczna.

W 2007 r. podjąłem wyzwanie zbudowania polskiego oddziału DACHSER. Od tego czasu wraz z moim wspaniałym zespołem stworzyliśmy stabilną i niezależną organizację, która stała się jednym z czołowych dostawców usług logistycznych w Polsce. Historia naszej firmy jest dowodem na to, w jaki sposób lokalne przedsiębiorstwo może połączyć know-how oraz infrastrukturę globalnego operatora logistycznego z potrzebami i oczekiwaniami rodzimych eksporterów – powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik, Prezes DACHSER Polska.

dr inż Grzegorz Lichocik DACHSER Polska

Klient na pierwszym planie

DACHSER Polska sukcesywnie rozbudowuje sieć połączeń, która obecnie obejmuje dostawy do 52 krajów, z czego 16 to połączenia bezpośrednie. W tym roku została uruchomiona codzienna linia ze Szczecina do Mannheim w Niemczech oraz z Rzeszowa do słowackich Koszyc.

W ramach usługi entargo operator oferuje efektywne pod względem czasu dostawy i kosztów usługi transportowe na terenie całej Europy. Powadzi też własną agencję celną zajmującą się odprawą eksportową i importową towarów, co znacznie usprawnia procesy logistyczne. Od 2010 r. firma rozwija również w naszym kraju dywizję DACHSER Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego. Wszystko po to, by zapewnić klientom kompleksową i efektywną obsługę logistyczną.

Cały czas stawiamy sobie ambitne cele i wierzymy, że można je osiągnąć. Mamy jasno określoną strategię i plan działań. Aktualnie koncentrujemy się na dalszej rozbudowie sieci przesyłek drobnicowych, a także rozwoju logistyki kontraktowej i sekcji przesyłek morskich oraz lotniczych – zapowiedział Prezes DACHSER Polska.

Stabilna strategia rozwoju

DACHSER Polska z roku na rok odnotowuje wzrosty przychodów i liczby przesyłek. W pandemicznym i wymagającym 2020 r. firma wygenerowała obroty na poziomie 547 mln zł (to o ponad 10,5% więcej niż w 2019 r.), dostarczając 1,97 mln przesyłek. Tak dynamiczny rozwój wymaga znaczących inwestycji, które operator konsekwentnie realizuje, rozbudowując sieć swoich oddziałów regionalnych, których jest obecnie dziewięć. W ubiegłym roku zakończyły się dwa największe projekty inwestycyjne. Pierwszy to budowa nowego obiektu logistycznego pod Wrocławiem, na który składa się terminal przeładunkowy o powierzchni ok. 5300 m2 oraz liczący ponad 14 000 m2 magazyn wysokiego składowania. Drugi dotyczył rozbudowy terminala przeładunkowego w Strykowie pod Łodzią do łącznej powierzchni 6500 m2 oraz budowy budynku biurowego o powierzchni ponad 2400 m2, w którym mieszczą się krajowe biuro DACHSER Polska oraz oddział regionalny.

Ostatnie miesiące utwierdziły nas w przekonaniu, że obraliśmy właściwy kierunek. Przyjęta przez nas strategia okazała się odporna na kryzysy, ma duży potencjał wzrostu i zdolność do adaptacji. Przygotowujemy się do tego, by móc jeszcze szybciej reagować na zmiany. Sytuacja na rynku transportowym jest bardzo dynamiczna, a nowe wyzwania pojawiają się praktycznie z dnia na dzień. Dlatego niezbędna jest duża elastyczność, która pozwoliła nam ochronić łańcuchy dostaw naszych klientów przed negatywnymi skutkami pandemii – powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik.

DACHSER Polska jest częścią międzynarodowej sieci logistycznej DACHSER specjalizującej się w międzynarodowym transporcie ładunków drobnicowych, logistyce kontraktowej oraz usługach frachtu lotniczego i morskiego, a także specjalistycznych, kompleksowych usługach dla sieci sklepów remontowo-budowalnych (DACHSER DIY Logistics) i branży chemicznej (DACHSER Chem Logistics).Funkcję Prezesa Zarządu od 2007 r. pełni dr inż. Grzegorz Lichocik. Aktualnie DACHSER Polska zatrudnia 627 pracowników w 9 oddziałach: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Gdańsku, Brwinowie k. Warszawy, Sosnowcu, Strykowie k. Łodzi i Szczecinie.

Ten i inne artykuły znajdziecie w czasopiśmie Top Logistyk – dostępnym w naszym sklepie


Zobacz także

Wyższy poziom doskonałości w logistyce kontraktowej
Powstaje kolejny projekt Dematic i Jaguar Land Rover
Trwają testy opon do elektrycznych ciężarówek
W Błoniu powstał BTS dla firmy farmaceutycznej
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

FM Logistic powiększa własny tabor w Europie
DB Schenker zwiększa swój potencjał w USA
Stawki DHL Express wyższe o blisko 15%
Dassault Systèmes wspiera rozwój zrównoważonej mobilności

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów