Przejdź do artykułu
2020-04-16 | Wymiana doświadczeń

Trzy pytania do: Pawła Zielińskiego

Paweł Zieliński Area Sales Manager Eastern Europe w Remmert opowiada o wymaganiach i potrzebach na rynku regałów magazynowych.

Jak na przestrzeni lat zmieniają się wymagania i potrzeby rynkowe klientów w zakresie typowych regałów automatycznych? Czy chodzi o coś więcej niż wolumeny i terminowość realizacji?

Zdecydowanie najważniejszym atutem w przypadku instalacji magazynowych i rozwiązań z zakresu automatyzacji jest ich innowacyjność. Z jednej strony nowoczesne systemy pozwalają na wydajniejszą organizację logistyki wewnętrznej. Z drugiej, instalacja takich rozwiązań w magazynie wpływa nie tylko na efektywność przepływu materiału, ale również na innowacyjność całego zakładu.

Czy w przypadku wytwarzania produktów takich jak regały automatyczne możemy mówić o innowacyjności? Jak rozumieć parametr innowacyjności w przypadku tych rozwiązań?

Warto podkreślić, że podczas oferowania tego typu instalacji nie ma mowy o standardowych rozwiązaniach, bowiem każda firma ma inne oczekiwania i potrzeby. Właśnie dlatego na drodze w kierunku innowacyjności powinien stać partner - producent regałów, który daje możliwość wyboru nowatorskiego produktu, zapewniającego niezależność, modułowość i bezpieczeństwo inwestycji. Jest to niezmiernie ważne zarówno w kontekście rozwoju firmy, jak również chęci rozbudowy systemu magazynowego lub parku maszynowego. Kluczem do sukcesu jest zaprojektowanie i wdrożenie takiej koncepcji przepływu materiałów, która zapewni wysoką efektywność produkcji poprzez sprawną logistykę. Dlatego też istotnym aspektem jest nie tylko samo zaimplementowanie uszytego na miarę systemu regałów, ale również innowacyjna automatyzacja procesów.

Co w Państwa ocenie w największym stopniu decyduje o konkurencyjności na rynku regałów automatycznych?

Wymiarem tej innowacyjności, np. w przypadku systemów Remmerta, jest możliwość podłączenia systemów automatyzacji do różnorodnych maszyn, niezależnie od ich producenta i daty produkcji. Mowa tu o różnego rodzaju maszynach obróbczych: laserach, wykrawarkach, prasach - systemy załadunku i rozładunku, które są kompatybilne z każdym urządzeniem, zapewniają maksymalne bezpieczeństwo inwestycji. Pozwala to stworzyć nowatorskie rozwiązanie, które zagwarantuje sprawny przepływ materiałów nie tylko dziś, ale i w przyszłości. Dzięki takiej innowacji, magazyn wraz z rozwiązaniami z zakresu automatyzacji logistyki wewnętrznej przynoszą oszczędności, jednocześnie zapewniając wysoką efektywność produkcji.


Zobacz także

Te same produkty dwie różne stawki VAT. Jak to możliwe?
Praca zdalna ma zarówno swoje wady jak i zalety
O tym, jakie środki stosować do walki z wirusem w zakładach pracy
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Wdrożenie automatyzacji produkcji od firmy Remmert w Insbud
4 kroki do skutecznej optymalizacji przepływu materiału
Automatyzacja optymalizuje przepływu materiałów
Automatyzacja dla małych i dużych – jakie rozwiązania wybierają polskie firmy?
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA