2019-09-05 | Wymiana doświadczeń

5 powodów, dla których warto opłacać mandaty przez Internet

Niezapłacony mandat spędza sen z powiek niejednemu kierowcy, nieustannie przypominając o niechlubnym czynie. Konieczność stania w długich kolejkach na poczcie, już nie wspominając o znalezieniu czasu w natłoku codziennych obowiązków, tylko dodatkowo psuje nam humor, tymczasem termin zapłaty goni. Najlepszym rozwiązaniem jest więc zapłacenie mandatu przez Internet. Dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Rodzaje płatności mandatu

Otrzymanie mandatu karnego nigdy nie jest przyjemne, a ze względu na rzadkość tego zjawiska może wzbudzać w nas zakłopotanie. Należność z tytułu grzywny musimy uregulować w ciągu 7 dni od momentu przyjęcia. Możemy to zrobić już w radiowozie (jeśli funkcjonariusze są w posiadaniu terminala) lub na poczcie/w oddziale banku. Decydując się na tradycyjny przelew należy mieć świadomość, ile czasu nam to zajmie i z jakimi dodatkowymi opłatami się to wiąże. Dlatego trzecia opcja, czyli płatność przez Internet wydaje się najbardziej atrakcyjna. Coraz więcej transakcji robimy przecież online. Nic dziwnego, w końcu przemawiają za tym same zalety, jak możliwość zlecania przelewów z dowolnego urządzenia w wybranym momencie i miejscu, czy bardzo krótki czas oczekiwania na środki.

5 zalet opłacania mandatów przez Internet

1. Ten sposób płatności pozwala nam oszczędzać czas, który zapewne stracilibyśmy oczekując na swoją kolej na poczcie. Wizyta na niej wiąże się także z trudnościami w postaci godzin pracy placówki, czy możliwością popełnienia błędu na wypełnianym druku.

 

2. Opłata za przelew na poczcie wynosi aż 10 zł. Dla porównania płacąc przez Zaplacmandat.pl wydajemy o połowę mniej, czyli 5 zł.

 

3. Całą resztą nie musimy się przejmować. Wystarczy, że uzupełnimy nasze dane, podamy dane dotyczące mandatu i wybierzemy dogodny sposób płatności, by mieć gwarancję, że nasze pieniądze trafią na właściwe konto.

 

4. Nic nas także nie ogranicza. Przelew możemy zrobić nawet z telefonu i już po kilku minutach cieszyć się spokojem ducha.

 

5. Za opłacaniem mandatów przez Internet przemawia także fakt, że unikamy oceniających spojrzeń pracowników poczty i wstydu za popełnione wykroczenie.

 

Skutki niezapłacenia mandatu

Jeśli nie zapłacimy mandatu w określonym terminie musimy być świadomi czekających nas konsekwencji. W pierwszej kolejności otrzymamy jedynie wezwanie do pokrycia należności, choć i bez niego może rozpocząć się postępowanie egzekucyjne. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, dlatego tak ważne jest, by jak najszybciej wykonać przelew.


Zobacz także

Polski rząd nie chce pieniędzy od "obcych" firm
Czy operator logistyczny powinien być elastyczny?
Unia Europejska nie przygotuje przedsiębiorców na brexit
Przewoźnicy drogowi w Europie skazani na rosnące koszty
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Ujednolicenie i właściwa ocena danych jest kluczem do sukcesu
Kilka słów o tym, kiedy możemy odmówić przyjęcia mandatu
Przyszłość należy do technologii ubieralnych
GS1 prezentuje, jak zwiększyć ruchu w e-sklepie
REKLAMA

Nasze czasopisma

TL 2016
mid logo2016
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA