Przejdź do artykułu
2023-09-27 | Nowości dla TSL

Polska premiera IVECO Heavy Duty Battery Electric Vehicle

Podkreślając swoje zaangażowanie w dekarbonizację transportu oraz znaczenie polskiego transportu w Europie, IVECO prezentuje na Kongresie Nowej Mobilności w Łodzi, po raz pierwszy w Polsce, ciągnik siodłowy IVECO HD BEV.

Samochody ciężarowe IVECO zasilane z akumulatorów (HD BEV) i ogniw paliwowych (HD FCEV) są wyposażone w elektryczny układ napędowy, którego współprojektantem i producentem jest FPT Industrial, siostrzana marka IVECO w ramach Iveco Group, specjalizująca się w zespołach napędowych, akumulatory firmy Proterra oraz technologię ogniw paliwowych i kluczowe podzespoły Bosch. Pojazdy zostały zaprojektowane od podstaw jako elektryczne, z wykorzystaniem ciężarowej platformy IVECO S‑Way, której modułową konstrukcję zaadaptowano specjalnie na potrzeby zasilania z ogniw paliwowych lub akumulatorów.

IVECO HD BEV ma zasięg do 500 km. Łączna pojemność 9 akumulatorów wynosi 738 kW i można je ładować z mocą do 350 kW. Takie źródło energii pozwala na realizowanie przewozów między centrami logistycznymi, w szerokim zakresie zastosowań regionalnych. Na dłuższych trasach zapas energii można uzupełnić na przykład podczas obowiązkowych postojów dla kierowców. Pierwszym modelem, który na rynek europejski trafi w ostatnim kwartale 2023 r., będzie ciągnik siodłowy w konfiguracji 4x2.

Pojazdy IVECO HB BEV są produkowane w należących do Iveco Group wielomarkowych zakładach w Ulm w Niemczech. Będą  sprzedawane i serwisowane w rozległej sieci dealerskiej IVECO, liczącej 254 punkty w całej Europie.

Podstawowe dane techniczne pojazdu

IVECO HD BEV

• Zasięg do 500 km*
• Czas ładowania (do 80%) 90 min przy 350 W
• Dopuszczalna masa całkowita zestawu do 44 t
• e-Axle — moc ciągła 480 kW / 645 KM
Łączna pojemność akumulatorów (9 szt.) 738 kWh

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Konferencja „Green Industry Summit” już 18 X 2023!
Lepsza izolacja hali namiotowej z Pol-Plan
Bezpieczne płatności mobilne w klasie korporacyjnej
Dassault Systèmes zaprezentuje strategie innowacji
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Znane modele IVECO teraz w wersji elektrycznej
IVECO prezentuje odświeżoną gamę i logotyp
IVECO prezentuje model z nowym silnikiem CNG Tector 7
Volvo przedstawia elektryczne modele do miast

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów