Przejdź do artykułu
2020-04-15 | Nowości dla TSL

Emapa udostępnia darmową wersję planera tras

Rozprzestrzeniająca się w ostatnich tygodniach epidemia koronawirusa wywróciła gospodarkę na świecie, ale również w Polsce do góry nogami. Sektor transportu, logistyki i łańcucha dostaw mierzy się z sytuacją, która nigdy wcześniej nie miała miejsca na tak ogromną skalę. Sieci handlowe, markety i lokalne sklepy, drogerie oraz apteki, sprowokowane reakcją społeczeństwa, zgłaszają rosnące zapotrzebowanie na konkretne produkty, których w hurtowaniach zaczyna brakować.
Asortyment jest ściśle wydzielany lub przewożony między pojedynczymi sklepami. Na wysokich obrotach pracują zarówno planiści tras, kierowcy, kurierzy jak i magazynierzy, nierzadko w ograniczonym składzie. Optymalizacja i jednoczesna automatyzacja planowania dostaw i transportu zaczyna być koniecznością.

MapGO w walce ze skutkami epidemii

Naprzeciw nietypowej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa wychodzi Emapa oferując firmom komercyjną, pełną wersję programu do wyznaczania i optymalizacji tras MapGO za darmo. MapGO dostępny jest z poziomu przeglądarki. Wystarczy założyć konto, zalogować się i korzystać.
 
Program wyznaczy najlepsze trasy na podstawie zdefiniowanych parametrów dla pojazdów osobowych, dostawczych i ciężarowych jednocześnie dla 10 różnych pojazdów. Każda trasa zostanie automatycznie zoptymalizowana, a poszczególne stopy ułożone w takiej kolejności aby ich objechanie było z punktu widzenia firmy jak najbardziej ekonomiczne, a okna czasowe stopów uwzględnione. Gotowe trasy można wysłać na telefon kierowców.

Dodatkowo MapGO rozdysponuje przewożony pojazdami towar między poszczególnymi stopami uwzględniając zarówno ich potrzeby jak i możliwości załadunkowe pojazdów. Program pomoże każdej firmie zmagającej się ze wzmożonymi dostawami, niewystarczającą liczbą pracowników oraz zmiennymi reakcjami konsumentów zaplanować i zautomatyzować procesy transportowe w najbliższych tygodniach.

Bezpłatne planowanie tras w dobie kryzysu

W związku z trudną i wciąż pogarszającą się sytuacją ekonomiczną przedsiębiorstw, Emapa zdecydowała się umożliwić firmom optymalizowanie tras przez 2 miesiące od pierwszego zalogowania za darmo. Każdy użytkownik zyskuje dostęp do pełnej, komercyjnej wersji programu MapGO, gdzie może zdefiniować nawet 10 pojazdów odpowiadającym jego flocie oraz dodać kierowców wraz z ich numerami telefonów (do wysyłki tras) i godzinami pracy. Firma na ten czas otrzymuje również dostęp do 10 licencji mobilnych dla kierowców wyposażonych w nawigację GPS i utrudnienia dla pojazdów ciężarowych.

Aby zalogować się do programu, należy założyć darmowe konto na mapgo.emapa.pl.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

WABCO i Sioen tworzą rozwiązanie chroniące ładunek
Dwa rozwiązania połączone w jedno
Manufacturo COVID-19 – polska aplikacja do oceny ryzyka zakażenia pracowników
System dzięki któremu nie musimy liczyć ludzi i maszyn
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Widoczność łańcuchów dostaw sprawia, że transport jest bardziej zrównoważony
Pandemia zachwiała rynkiem maszyn transportowych
Przeprowadzka za granicę wymaga od nas dużego zaangażowania
Prezes Hegelmann zapowiada dalszy rozwój na polskim rynku
REKLAMA

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów

REKLAMA