Przejdź do artykułu
2024-06-20 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Pepsico na dłużej w Mszczonowie

• PepsiCo przedłuża najem powierzchni wynoszącej niemal 58,5 tys. mkw. • To największe centrum dystrybucyjne PepsiCo w Polsce • Logicor Mszczonów może pochwalić się 100-procentowym wskaźnikiem zajętości
Pepsico na dłużej w Mszczonowie (Żródło: Logicor)

Logicor, wiodący właściciel, deweloper i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, przedłużył z PepsiCo Polska umowę najmu na niemal 58,5 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku Logicor Mszczonów. Jest to największe centrum dystrybucyjne PepsiCo w Polsce.

Umowa oznacza, że Mszczonów pozostanie główną bazą operacyjną PepsiCo, jednego z największych na świecie producentów i sprzedawców napojów bezalkoholowych oraz produktów spożywczych. Skonsolidowano tu procesy logistyczne i magazynowe dotychczas prowadzone przez firmę w kilku innych lokalizacjach w Polsce Centralnej.

MARCIN CHMIELEWSKI, KRAJOWY KIEROWNIK LOGISTYKI, PEPSICO POLSKA, powiedział – Nasz magazyn centralny w Parku Logicor Mszczonów to sprawdzony obiekt, idealnie dostosowany do naszych potrzeb. Jego największą zaletą jest strategiczna lokalizacja oraz bliskość trzech z pięciu naszych zakładów, w których produkowane są słone przekąski oraz napoje gazowane i soki. Za pozostaniem w tym miejscu przemawia także znakomita współpraca z właścicielem obiektu.

ANNA MAZEPA, ASSET MANAGER W LOGICOR POLSKA, dodała – Magazyn został wybudowany specjalnie dla PepsiCo i zgodnie z potrzebami tej firmy pod względem jej wysokich wymogów środowiskowych. Centrum dystrybucyjne posiada certyfikat BREEAM Excellent i jest wyposażone w nowoczesny system oświetlenia LED oraz inne udogodnienia.

Magazyn ma niestandardową wysokość 12 m, a klasa ogniowa obiektu wynosi powyżej 4 tys. MJ. Ponadto przy budowie zostały wykorzystane panele z rdzeniem PIR, które efektywniej izolują budynek od czynników zewnętrznych.

Logicor Mszczonów to nowoczesny park logistyczny klasy A, położony na południowy zachód od Warszawy i składający się z sześciu hal o łącznej powierzchni liczącej prawie 217 tys. mkw. Znajduje się w pobliżu kluczowych arterii komunikacyjnych: autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S8. Taka lokalizacja zapewnia doskonałą komunikację pomiędzy Warszawą, Dolnym Śląskiem, Poznaniem i Katowicami.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

XII edycja In4Log 2024 to lekcja magazynowej optymalizacji z wykorzystaniem najnowszej technologii
Przewoźnicy pozbywają się aut
Bezpłatny webinar Webfleet o dyrektywie CSRD
Valeo wdroży platformę 3DEXPERIENCE Dassault Systèmes
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

LPP Logistics zwiększa wydajność e-commerce w Rumunii
H-Logistyka na dłużej w SEGRO Park Gliwice
Raben otworzył nowy oddział w Poznaniu
II Turniej Piłkarski Prologis o Puchar Naviki

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów