Przejdź do artykułu
2022-12-02 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Kolejna inwestycja DB Schenker w Pradze

DB Schenker rozszerza swoją działalność w Pradze. Otwarcie nowego centrum realizacji zamówień o powierzchni 55 000 mkw. jest planowane na lato 2023.

DB Schenker, jeden z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie, otworzy w przyszłym roku nową placówkę w Pradze. Magazyn o wysokim stopniu automatyzacji poszerzy możliwości logistyczne firmy i skróci czas dostawy. Oprócz operacji detalicznych, nowe centrum dystrybucyjne będzie również odpowiedzialne za działalność w zakresie handlu elektronicznego B2C, w tym za rozbudowany obszar usług dodanych, odpowiadający zapotrzebowaniu na popularne wśród konsumentów, spersonalizowane produkty.

– DB Schenker odniósł ogromny sukces od momentu wejścia na rynek Europy Wschodniej – mówi Ingo Brauckmann, Executive Vice President Contract Logistics / SCM Europe w DB Schenker. – Nowe, zautomatyzowane centrum logistyczne pozwoli rozszerzyć obszar naszej działalności oraz zwielokrotnić wydajność, umożliwiając tym samym dalszy rozwój w regionie. Jesteśmy więc gotowi do zwiększenia zakresu i udoskonalenia usług, jakie oferujemy dynamicznie rozwijającej się bazie klientów – dodaje.

Nowe centrum dystrybucyjne będzie oferować wysoką jakość usług. Umożliwi to wysoce skalowalny, modułowy system G-T-P (goods-to-person) z rozbudowanym systemem przenośników i wysokowydajnym sorterem poprzeczno-taśmowym dla przesyłek. System dostarczy partner DB Schenker – firma Körber. Oprogramowanie Körbera kontrolować będzie ponad sto autonomicznych mobilnych robotów (AMR), tworzących wysoce zautomatyzowany ekosystem logistyczny. W ten sposób w obiekcie powstanie jeden z największych tego typu systemów w Europie Wschodniej.

Pomimo wysokiego poziomu automatyzacji, w szczytowych godzinach, centrum dystrybucyjne wymagać będzie pracy ponad tysiąca pracowników-operatorów. Centrum zlokalizowane jest w pobliżu lotniska w Pradze oraz głównej autostrady prowadzącej do Niemiec, dzięki czemu możliwe jest skrócenie terminów dostaw do klientów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Nowy oddział rozpocznie działalność latem 2023 roku.

Dotychczasowe centrum logistyczne, również znajdujące się w Pradze, nie jest w stanie samodzielnie sprostać nieustannie rosnącym wymaganiom klientów. Obecna lokalizacja nie zostanie jednak zamknięta – będzie wykorzystywana w celu świadczenia usług logistyki zwrotnej, zaspokajając potrzeby klientów w zakresie gospodarki cyrkularnej oraz zmniejszając ich cyfrowy ślad węglowy.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Silny&Salamon zaprasza do testów pakowania
Kupuj części zamienne taniej o 6% na KUKA Marketplace
Zarządzanie magazynem - bezpłatny webinar 7 grudnia
Które towary podlegają zwolnieniu z cła?
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów