Przejdź do artykułu
2022-12-01 | Magazynowe inwestycje i transakcje

7R Park Wrocław West II z pozwoleniem na budowę

7R Park Wrocław West II otrzymał prawomocne pozwolenie na budowę. To kolejna inwestycja firmy 7R w województwie dolnośląskim. Obiekt powstanie w Kątach Wrocławskich. Docelowo zaoferuje blisko 44 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej oraz produkcyjnej.

7R Park Wrocław West II podobnie jak pozostałe inwestycje zaprojektowane i wybudowane przez dewelopera zostanie wyposażony w rozwiązania z zakresu zrównoważonego budownictwa. Będzie poddany certyfikacji w systemie BREEAM. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na przełom 2023 i 2024 roku. 7R posiada już prawomocne pozwolenie na budowę i przygotowuje się do jej rozpoczęcia.

Budynek będzie posiadał szereg rozwiązań i udogodnień, w tym m.in. układ hydraulicznych doków przeładunkowych, destryfikatory, a także system ogrzewania gwarantujący min. temperaturę wynoszącą 15 °C wewnątrz budynku. Proekologiczne rozwiązania mają zapewnić energooszczędność i co za tym idzie obniżyć koszty użytkowania. W bezpośrednim otoczeniu magazynu zwiększona zostanie także bioróżnorodność terenu: powstaną łąki kwietne, ule dla pszczół i domki dla owadów, a dodatkowo przeprowadzone zostaną nasadzenia rodzimych gatunków drzew i krzewów.

7R Park Wrocław West II to inwestycja realizowana w duchu zrównoważonego rozwoju. ESG stanowi bowiem kluczowy element naszej strategii działania. Budując magazyny szczególną wagę przywiązujemy do ich wpływu na środowisko naturalne. Dbamy również o dobre samopoczucie pracowników naszych najemców – podkreśla Maciej Krzyżak, Develompent Director w 7R. Z tego powodu w 7R Park Wrocław West II powstanie specjalna strefa relaksu, która zostanie wyposażona w meble wyłonione w ramach konkursu będącego częścią „Warehouse of art”, inicjatywy 7R wspierającej społeczność młodych artystów oraz well-being pracowników magazynów.  

7R Park Wrocław West II wyróżnia korzystna lokalizacja: dzięki bezpośredniemu połączeniu z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie), a także sąsiedztwu trasy europejskiej, łączącej Szczecin z Pragą, zapewni przyszłym najemcom komfortowe warunki do operowania w ramach łańcucha dostaw.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ

 


Zobacz także

Usługa FastPayment w giełdzie Teleroute
Silny&Salamon zaprasza do testów pakowania
Wodór zielonym rozwiązaniem dla transportu morskiego
Europa i Polska przechodzi na transport intermodalny
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

DWS nowym właścicielem 7R Park Poznań East II
Zaawansowany postęp prac przy 7R City Flex Katowice I
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów