Przejdź do artykułu
2022-11-29 | Głos z rynku

PragmaGO i Teleroute uruchamiają usługę FastPayment

Przewoźnicy korzystający z giełdy transportowej Teleroute otrzymają dostęp do finansowania faktur FastPayment – usługi obsługiwanej przez PragmaGO. Współpraca pomiędzy PragmaGO i Teleroute pozwala na odzyskiwanie pieniędzy z faktur nawet do dwóch godzin po ich wystawieniu. Cały proces (od wnioskowania do wypłaty finansowania) odbywa się online – bezpośrednio na platformie Teleroute. FastPayment niweluje powszechny w branży transportowej problem długich terminów płatności na fakturach.

– Dla PragmaGO nawiązanie współpracy z Teleroute (Alpega Group) to naturalna droga rozwoju. Jako doświadczony dostawca usług finansowania faktur dla branży TSL, mogliśmy spełnić oczekiwania jednej z największych europejskich giełd transportowych. Teleroute stawia na komfort i szybkość obsługi swoich użytkowników, dlatego głównym celem projektu i integracji technicznej było umożliwienie im pozyskania finansowania za pomocą jednego kliknięcia. Dzięki FastPayment, klienci giełdy Teleroute otrzymają płatność praktycznie od razu po wykonaniu transportu, co wpływa na efektywność ich pracy. Jest to kolejny krok ze strony platformy w kierunku ochrony płynności finansowej klientów – mówi Danuta Czapeczko, Chief Growth Officer, PragmaGO.

Usługa FastPayment uwzględnia specyfikę przewoźników międzynarodowych, wykonujących kabotaż, którzy korzystają z giełd transportowych. W ramach FastPayment, przewoźnicy mogą finansować faktury wystawione zarówno wobec spedycji zarejestrowanych w Polsce, jak i w całej Unii Europejskiej. Usługa pozwala na rozliczenia w złotówkach i euro.

PragmaGO to największy w Polsce dostawca usług embedded finance, wyspecjalizowany w finansowaniu segmentu B2B. Podjęcie współpracy z giełdą transportową Teleroute to kolejny znaczący projekt Spółki w tym zakresie.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Francuskie porozumienie na rynku technologii chmurowych
Jak przygotować się na szczyt zakupowy?
Alex Maksiov stworzył kolejne dzieło dla Prologis
50 tys. nowych metrów magazynowych na Dolnym Śląsku
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Błędy w zleceniu a odpowiedzialność przewoźnika
Przewoźnicy muszą być gotowi na każdą sytuację
Jak odzyskać pieniądze za nieprawidłowy przewóz?
Nowe zasady wwozu towarów do Wielkiej Brytanii

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów