Przejdź do artykułu
2022-06-14 | Magazynowe inwestycje i transakcje

GLP Warsaw III Logistics Centre już gotowe

Zakończyła się realizacja czwartego na Mazowszu projektu GLP – międzynarodowej firmy specjalizującej się w inwestycjach w obszarze logistyki, energii odnawialnej oraz technologii. Najnowszy budynek o powierzchni 35 500 mkw. położony jest tuż za wschodnią granicą administracyjną Warszawy, przy węźle „Kobyłka” drogi ekspresowej S8, stanowiąc alternatywę dla magazynów miejskich.

GLP Warsaw III Logistics Centre wyróżnia ponadstandardowa wysokość 12 metrów oraz liczne rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju. W budynku zwiększono liczbę świetlików dachowych, poprawiających naturalne doświetlenie strefy przydokowej, a także zastosowano oświetlenie LED sterowane systemem DALI. Na parkingu można skorzystać z ładowarek pojazdów elektrycznych, a na terenach zielonych powstały domki dla owadów, które wpłyną pozytywnie na bioróżnorodność okolicy.

Wśród firm korzystających z GLP Warsaw III Logistics Centre są już takie firmy jak Sanico i Mateus. W budynku jest jeszcze dostępna powierzchnia – obiekt jest odpowiednio podzielony i gotowy do wprowadzenia się kolejnych użytkowników.

Ukończenie tego projektu to istotne osiągnięcie w kontekście obecnej sytuacji rynkowej. GLP Warsaw III Logistics Centre gwarantuje sprawny dostęp do odbiorców zarówno w stolicy, jak i w całej wschodniej Polsce. Bliskość Warszawy to także atut dla pracodawców, którzy czerpią z puli wysoko wykwalifikowanych specjalistów – mówi Magdalena Górska-Wojtas odpowiedzialna za rozwój biznesu GLP w Warszawie i okolicach. – Obserwujemy niesłabnący popyt na powierzchnie magazynowe w sąsiedztwie Warszawy, dlatego już prowadzimy budowę 24 000 m2 Warsaw V Logistics Centre w Natolinie, tuż obok węzła autostrady A2 Grodzisk Mazowiecki – dodaje.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Relacja Dassault Systèmes z HANNOVER MESSE 2022
Lokalizator Tive Solo 5G ratuje cenne ładunki
Protest zawodowych kierowców w Korei Południowej
Bitergo łączy się z DB Schenker
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Mauser Polska powiększa powierzchnię do 9 tys. mkw.
Jak technologia zmienia branżę logistyczną?
Łódzki rynek magazynowy z niewyczerpanym potencjałem
Firmy, konferencje, pokazy maszyn - targi MODERNLOG już niedługo

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów