Przejdź do artykułu
2021-08-26 | Magazynowe inwestycje i transakcje

Drugi rzeszowski park Panattoni w budowie

Panattoni Park Rzeszów Airport II rozwija się. Na terenie inwestycji powstanie także obiekt typu BTS o powierzchni blisko 11 300 m kw. dla amerykańskiej firmy BorgWarner.
BorgWarner to notowany na nowojorskiej giełdzie producent podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów. Rozpoczęta w kwietniu br. realizacja inwestycji przebiega w rekordowym tempie. Najemca rozpocznie montowanie swoich linii produkcyjnych już pod koniec tego roku, a oddanie całego budynku do użytku nastąpi w lutym 2022 r.

Innowacyjny Rzeszów

Panattoni Park Airport II jest zlokalizowany w jednym z najszybciej rozwijających się punktów na mapie magazynowej wschodniej Polski. Według Colliers, Rzeszów znalazł się w 2020 roku na drugim miejscu pod względem całkowitej podaży nowoczesnej powierzchni magazynowej w tej części kraju. – W regionie szybko przybywa nowych projektów magazynowych, bo ma on ogromny potencjał. Nie tylko ze względu na niskie nasycenie i rosnący popyt, ale także dzięki czynnikom sprzyjającym inwestycjom, takim jak wysoko wykwalifikowana siła robocza, dogodna lokalizacja oraz atrakcyjne warunki inwestycyjne Rzeszowskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Stąd szczególnie chętnie lokują się tutaj innowacyjne firmy nastawione na nowoczesną produkcję związaną z branżą samochodową, w tym pojazdów elektrycznych – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

Pierwszym najemcą powierzchni w parku została firma BorgWarner. Producent jest już obecny w Rzeszowie, ale szukał dodatkowego miejsca do produkcji komponentów zmniejszających zużycie paliw i emisję spalin. – Zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnej fabryki BorgWarner w tej lokalizacji, ze względu na jej atrakcyjność i fakt, że będzie integralną częścią Campusu BorgWarner w Jasionce. Pierwsza fabryka BorgWarner w Polsce została otwarta w 2009 roku, dlatego region podkarpacki jest nam doskonale znany. Budynek będzie zarządzany przez obecny zespół Morse Systems w Jasionce. Na chwilę obecną, pół budynku będzie wynajmowane przez BorgWarner, druga połowa będzie brana pod uwagę przy kolejnych potrzebach biznesowych. Daje nam to możliwość na dalszy rozwój. W nowym zakładzie będziemy produkować głównie do 7 OEM (BMW, Daimler, Ford, JLR, Porsche, Stellantis, VW), na rynek europejski, jednakże część produktów będzie wysyłana do Azji (Chiny, Indie) oraz USA – mówi Barbara Osuchowska, Senior Europe HR Manager.

Obiekt typu BTS dla BorgWarner zajmie blisko 11 300 m kw. w ramach całego parku, w tym 2 100 m kw. przypadnie na powierzchnię biurową. Część obu zajmie specjalistyczne laboratorium, w którym będą rozwijane i testowane nowe produkty oraz urządzenia firmy. Przewidziano w nim wentylacje i wymianę powietrza blisko 10-sięcioktrotnie wyższą niż normalnie. Również w części produkcyjnej wymiana powietrza ma być 3-razy szybsza, a temperatura utrzymywać w granicach +18 C.

Panattoni Park Rzeszów Airport II przejdzie certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Very Good. Aby zwiększyć jego ekologiczność, zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową oraz energooszczędne oświetlenie LED.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Park zaoferuje 21 800 m kw. powierzchni całkowitej, w tym 19 200 m kw. powierzchni magazynowej i 2 600 m kw. powierzchni biurowej. Inwestycja może zostać dostosowana do potrzeb najemcy zarówno pod kątem specyfikacji technicznej, jak również powierzchni poszczególnych pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych i socjalno-biurowych. Park dysponuje przestronnymi placami manewrowymi, bramami z poziomu „0” oraz wygodnymi parkingami.

Panattoni Park Rzeszów Airport II znajduje się w najbliższym sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka oraz posiada szybki dostęp do autostrad A4 - części III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego (prowadzącego z zachodu na wschód przez południową Polskę) oraz S19 - w ramach Via Carpatia - kluczowego korytarza transportowego łączącego północną i południową Europę.

Aktualności, wydarzenia, komentarze, branżowe czasopisma - bądź na bieżąco. Zapisz się do newslettera portalu logistyczny.com - KLIKNIJ


Zobacz także

Rekordowe tempo rozwoju gospodarczego w II kw.
W Krakowie mogą pojawić się "szybkie tramwaje"
3 ha placu gotowe do użytkowania w Porcie Gdynia
Geis PL przenosi działalność operacyjną
REKLAMA

Zapisz się do naszego newslettera

Więcej na temat

Żary nowym celem ekspansji Panattoni
Popyt na magazyny - wyzwanie dla generalnych wykonawców
Zespół Panattoni nieustannie rośnie i się rozwija

Nasze czasopisma

top logistyk 2020
mid 20202
Logo KAIZEN rgb
 

Aktualności

Biblioteka Tekstów